Dolar
7.9671
0.3691%
Euro
9.4492
0.6143%
Altın
1901.9
-0.1155%
Borsa
1190.63
-0.6417%
G. Altın
487.203
0.2495%
Bitcoin
102982.54
-0.5434%
19ºC
İstanbul
Açık 19 C
  PKK: Bu eylemle hükümeti düşürürüz

  PKK: Bu eylemle hükümeti düşürürüz

  PKK'nın telsiz konuşmaları masabaşı gazetecilik kokuyor..
  • 16.08.2012 - 09:07

  PKK: Bu eylemle hükümeti düşürürüz #1

  Şemdinli ve Foça saldırılarının ardından milletvekili kaçıran PKK'nın sansasyonel eylemlerinin şifresi telsizden çıktı. Teröristler dinlemeye takılan konuşmalarında Aygün'ün kaçırılması konusunda 'Bu eylem çok ses getirecek, hükümet istifa etmek zorunda alacak' diyor.

  PKK'nın son bir ayda peş peşe gerçekleştirdiği sansasyonel eylemlerin şifresini, teröristlerin telsiz konuşmalarını dinleyen istihbarat birimleri çözdü. Terör örgütünün, Şemdinli baskını, Foça'da iki askerin şehit edilmesi ve CHP Milletvekili Hüseyin Aygün'nün kaçırılması gibi sansasyonel eylemleri hükümeti istifaya zorlamak amacıyla gerçekleştirdiği ortaya çıktı.

  ÖRGÜTÜN FİNAL YILI

  2012'yi 'final yılı' ilan eden örgüt sansasyonel eylemlere yöneldi. Terör örgütü bu kapsamda Şemdinli 'ye yönelik bir prestij eylemine girişti. Ancak şifreli telsiz konuşmalarını çözen istihbarat birimleri Şemdinli'nin kana bulanması planını boşa çıkardı. İlçeyi ele geçirmeyi hedefleyen yaklaşık 400 PKK'lı güvenlik güçleri tarafından bozguna uğratıldı. Bozguna uğrayan örgüt Geçimli Jandarma Karakolu'na saldırıp 6 asker ile iki korucuyu şehit etti. Bunu İzmir Foça'daki sansasyonel eylem izledi. İki askerin şehit edildiği Foça saldırının ardından bir sansasyonel eylem de Tunceli'de CHP Milletvekili Hüseyin Aygün'ün kaçırılmasıyla gerçekleştirildi.

  SON İŞ ÇOK SES GETİRECEK

  Telsiz şifrelerini çözen istihbaratçılar, PKK'nın 'sansasyon' hevesinin nedenini de ortaya çıkardı.

  İşte Tunceli kırsal sorumlusu 'Munzur' kod adlı teröristin CHP'li Aygün'ün kaçırılmasından 24 saat önce aynı bölgedeki 'Murat' ve Kandil'deki 'Celal' kod adlı teröristlerle yaptığı konuşmalar:

  - Munzur'dan Murat'a: Araç Tunceli Ovacık'a geldi, izliyoruz...

  - Munzur'dan Celal'e: Foça'dan sonra sıra bizde. Talimat Kandil'den geldi. Bu son iş çok ses getirecek.

  - Celal'den Munzur'a: Evet, planladığımız gibi Türkiye Cumhuriyeti hükümeti istifa etmek zorunda kalacak.

  VUR VUR HARP BEKLİYORUM HARP

  Hatay Erzin'de Şemdinli benzeri bir saldırısı girişimi de son anda engellendi. Örgütün Suriyeli elebaşılarından ' Bahoz Erdal ' kod adlı Fehman Hüseyin'in Hatay'la ilgili yolladığı şifreli mesaj çözülünce güvenlik güçleri büyük bir faciayı engelledi. AKŞAM o şifreli mesaja da ulaştı. Bahoz Erdal, Metina Kampı'ndan Taylan kod adlı teröriste, 'Artık vur vur ne bekliyorsun? Harp bekliyorum harp' diye talimat gönderdi. Taylan'ın da bu mesajı Amanoslar'da bulunan 'İbrahim' kod adlı teröriste aktardığı ortaya çıktı. Güvenlik güçlerinin bu istihbaratı almasıyla olası bir saldırı püskürtüldü.

  Görüş Bildir