Euro
14.009
4.02%
Dolar
12.369
3.08%
Altın
712.88
3.27%
Borsa
1.776
-2.35%
Bitcoin
714.000
2.27%
17ºC
İstanbul
Açık 17 C
  PKK elebaşlarının koruması 2 terörist, Van'da yakalandı

  PKK elebaşlarının koruması 2 terörist, Van'da yakalandı

  Terör örgütü PKK'nın elebaşlarından Murat Karayılan ve Cemil Bayık'ın da yakın korumalıklarını yaptıkları tespit edilen 2 teröristten biri tutuklandı, diğerinin işlemleri sürüyor.
  • AA
  • 16.03.2020 - 10:33
  • Güncelleme : 16.03.2020 - 10:33

  Van'da İl Jandarma ve İstihbarat Komutanlığı ekipleri, Türkiye-İran sınırından yurda giriş yaptıklarını tespit ettikleri biri kadın, 2 PKK'lı teröristi takibe aldı.

  Ekiplerin yürüttüğü fiziki takip sonucu 2 terörist, 9 Mart'ta gerçekleştirilen operasyonla yakalandı. Teröristler, jandarmadaki ilk ifadelerinde örgütün iç yüzünü anlattı.

  KORUMALIK YAPIYORLARDI

  Biri 1996, diğeri 1999 yılında örgüte katılan teröristler, örgütte bulundukları süre içerisinde PKK'nın elebaşlarından Murat Karayılan ve Cemil Bayık'a da yakın korumalık yaptıklarını ifade etti.

  PKK elebaşlarının koruması 2 terörist, Van da yakalandı #1

  ÖRGÜT MENSUPLARI KAÇARAK GÜVENLİK GÜÇLERİNE SIĞINIYOR

  Terör örgütünün Zap, Metina, Gare, Haftanin, Hakurk ve Kandil gibi kamplarında bulunduklarını ve burada faaliyet yürüttüklerini itiraf eden teröristler, PKK'nın artık tükenme noktasına geldiğini belirtti. Irak ve Suriye'de bulunan birçok örgüt mensubunun intihar ettiğini veya örgüt tarafından infaz edildiğini kaydeden teröristler, bu nedenle örgüt mensuplarının kaçarak güvenlik güçlerine sığınmaya başladıklarını ifade etti.

  BAŞARISIZLIĞIN FATURASI KESİLİYOR

  Son zamanlarda güvenlik güçlerince yürütülen başarılı operasyonlar sonucu örgütün sözde lider kadroları başta olmak üzere ağır kayıplar verildiğini anlatan teröristler, örgütün, başarısızlığının faturasını kendilerine yüklediğini dile getirdi.

  PKK elebaşlarının koruması 2 terörist, Van da yakalandı #2

  KANDIRILAN ÇOCUKLAR UYUŞTURUCUYA ALIŞTIRILIYOR

  Terör örgütü PKK'nın 18 yaşından küçük çocukları çeşitli vaatlerle kandırarak örgüte kazandırdığını ifade eden iki terörist, bu çocukların uyuşturucuya alıştırıldıklarını ve taciz edildiklerini belirtti. Söz konusu çocukların daha sonra da eylemlerde ön saflarda kullanılarak ölüme itildiklerini kaydeden teröristler, örgütün panik içerisinde olduğunu anlattı.

  Van'da yakalandıktan sonra devletten iyi muamele gördüklerini ifade eden teröristler, devletin bu gerçek yüzünün bilinmesi halinde örgütte kopuşların hızlanacağını dile getirdi.

  PKK elebaşlarının koruması 2 terörist, Van da yakalandı #3

  BİRİ TUTUKLANDI, DİĞERİNİN İŞLEMLERİ SÜRÜYOR

  İl Jandarma Komutanlığı'ndaki işlemlerinin ardıdan adliyeye çıkarılan 2 teröristten biri, savcılıktaki sorgusunun ardından sevk edildiği hakimlikçe tutuklandı. Diğer teröristin işlemlerinin devam ettiği öğrenildi.

  İlginizi Çekebilir


  Görüş Bildir