PKK saatli bomba gibi beni kucağından attı – izle

PKK saatli bomba gibi beni kucağından attı – izle

ENSONHABER.com/DETAY HABER PKK tarafından 48 saat boyunca alıkonulan ve serbest bırakılan CHP Tunceli Milletvekili Hüseyin Aygün canlı yayında soruları yanıtladı.

Habertürk TV ekranlarında Didem Yılmaz'ın sunumuyla ekrana gelen Türkiye'nin Nabzı programına telefonla bağlanan Hüseyin Aygün, "Beni alıkoyan çocukları Murat Karayılan'la bir tutmamak gerekiyor, onlar yeni katılmış çocuklar" ifadelerini kullandı.

SAATLİ BOMBA GİBİ KUCAĞINDAN ATTILAR

Aygün, kendisini kaçıranların 2 günden daha fazla bir süre ellerinde tutacaklarını, ancak gerek sivil toplum gerek meclis ve gerekse AB ile ABD'den gelen tepkiler neticesinde hesapladıklarından daha erken bir sürede bırakmak zorunda kaldıklarını söyledi: PKK elinde patlayacağını düşündüğü için beni bir saatli bomba gibi kucağından attı.

DAĞDAKİ ARKADAŞLAR SÖZÜNÜ NEDEN Mİ KULLANDIM

Serbest bırakıldıktan sonra kendisini kaçıranlar için "dağdaki genç arkadaşlar" diyen Hüseyin Aygün, gelen eleştirilere de bir cevap verdi. Aygün, "Bayrak, vatan" diyerek sorunun çözülmediğini ifade ederken, "dağdaki arkadaşlar" sözlerinin de batı kamuoyunun dikkatini bu konuya çekmek için kullandığını belirtti.

Öte yandan Aygün, kaçırıldığı akşam Twitter'da açıklamalarda bulunan Ak Parti Gaziantep Milletvekili Şamil Tayyar'a da cevap verdi.

Aygün şunları söyledi;

ŞİKAYETÇİ OLMADIM

"Olay kamu düzenini ilgilendirdiği için gerçeği anlatmak, savcıya bildirmek için gidip 4 sayfalık ifade verdim. O çocuklardan şikayetçi değilim. Onların dağlardan inmesi, Kürt sorununun çözümü Türk toplumunun ortak dileği. 2 günlük dağda kalışımı da onlara helal ediyorum. MHP'li arkadaşlarıma söylüyorum, 100 yıl boyunca bu savaş sürecek mi? Mayın patladığında insanların nasıl acılar çektiğini düşünmeye davet ediyorum. İnsanlar sakat kaldığında neler olduğunu düşünmeye davet ediyorum. Ankara'dan İstanbul'dan beylik laflarla olmaz. Çocuklardan kişisel zararım yok şikayetçi olmadım. Ama kamu düzeni olarak var. Onları kazanma adına şikayetçi olmadım."

İŞTE O AÇIKLAMALAR!..