Dolar
6.8203
0.1262%
Euro
7.566
0.2477%
Altın
1729.32
0.6307%
Borsa
105520.47
0.1525%
G. Altın
379.237
0.7462%
Bitcoin
64237.86
0.2809%
19ºC
İstanbul
Açık 19 C

  PKK şehit cenazesinde bomba patlatacaktı

  PKK'lıların, Edirnekapı Şehitliği'ne yönelik bombalı saldırı girişimi yapmayı planladığı ortaya çıktı.
  • 13.10.2015 - 09:10

  PKK şehit cenazesinde bomba patlatacaktı

  c

  Ankara'daki bombalı katliamla ilgili konuşan Başbakan Ahmet Davutoğlu "Eylemin canlı bomba olduğu kesin, birinin ismine çok yaklaştık. Bu eylemden üç gün önce İstanbul ve Ankara'da eylem yapmak isteyen canlı bombalar yakalandı" demişti. Başbakan, bazı eylemleri infial yaratmamak amacıyla açıklamadığını söylemişti.

  Hükümete yakınlığıyla bilinen Yeni Şafak yazarı Abdulkadir Selvi Başbakan'ın açıklamadığı o eylemleri yazdı. En dehşete düşürücü olanı ise, örgütün, sözde "şehitlik" olarak ilan ettiği mezarlıklara yönelik operasyonlara misilleme olarak Edirnekapı Şehitliğine yönelik hazırladıkları hain plan!

  İşte o yazının ilgili kısmı:

  Başbakan'ın açıklamalarında çok önemli bilgiler yer alıyor. Bunlardan biri İstanbul'da diğeri ise Ankara'da önlenen iki olayla ilgili. Bu iki olayın ayrıntılarına ulaşmaya çalıştım. Karşıma ürkütücü bir tablo çıktı.

  1 - VATAN EMNİYET

  Ankara'daki patlamadan bir gün önce Vatan Caddesi'ndeki İstanbul Emniyet Müdürlüğü'nün önünde bir canlı bomba yakalanıyor. Vatan Emniyette daha önce de canlı bomba eylemi söz konusu olmuştu. Bu kez eylemci saldırıyı gerçekleştiremeden, keşif yaparken yakalanıyor. Başbakan'ın ipuçlarını verdiği Ankara'daki eylemin niteliği ise farklı.

  2 - YARGITAY'A SİLAHLI SALDIRI

  Ankara Garı'ndaki patlamadan 3-4 gün önce yani Pazartesi'ni Salı'ya bağlayan gece bir terörist, uzun namlulu silahla Yargıtay'a yönelik eylem hazırlığı içindeyken yakalanıyor.

  İKİSİ DE DHKP-C'Lİ

  Hem İstanbul'daki canlı bomba hem Ankara'da Yargıtay'a yönelik eylem hazırlığı içinde olan teröristlerin DHKP-C üyesi olduğu tespit ediliyor. Başbakan'ın da ifade ettiği gibi kamuoyunda bir infial meydana getirmemek için bu iki olay, yargıya intikal ettirilmekle yetiniliyor. Kamuoyuna açıklanmıyor.

  3 - ÇAĞLAYAN ADLİYESİNDEKİ SALDIRININ BENZERİ

  Adalet Bakanlığı'na yönelik eylem hazırlığının bazı detaylarını paylaşmak istiyorum. Örgüt, ses getirici bir eylem peşinde. Eylem biçimi Çağlayan Adliyesindeki olaya benziyor. 1 Nisan 2015 tarihinde Çağlayan Adliyesi'ne giren DHKP-C militanları Savcı Mehmet Selim Kiraz'ı rehin alınarak şehit etmişlerdi. Uzun namlulu silahla yakalanan teröristin Yargıtay'a yönelik suikast hazırlığı içinde olduğu tespit ediliyor. Yargıtay'a girerek hedef şahsı rehin alıp, sonra şehit etmeyi planlarken kıskıvrak yakalanıyor.

  2005'TE DE SALDIRMIŞLARDI

  Cemil Çiçek'in Adalet Bakanı olduğu sırada 1 Temmuz 2005 günü Eyüp Beyaz isimli canlı bomba Adalet Bakanlığına girmeye çalışmış, güvenlik görevlilerinin açtığı ateş sonucunda vurularak öldürülmüştü. DHKP-C militanı olan canlı bomba, eylem için Adalet Bakanı Cemil Çiçek'in bakanlığa giriş yapacağı zaman dilimini seçmişti.

  4 - ŞEHİT CENAZESİNDE BOMBA PATLATACAKLARDI

  Bir diğer eylem hazırlığı ise Güneydoğu'da örgütün sözde "şehitlik" olarak ilan ettiği mezarlıklara yönelik operasyonlar yapılıyor. Örgüt buna misilleme olarak, İstanbul'da Edirnekapı Şehitliğine yönelik, düdüklü tencere içine yerleştirilmiş bombalarla eylem yapmayı planlıyor. Bir şehit cenazesi sırasında patlayıcıları infilak ettirip, büyük bir katliam gerçekleştirmek isteyen ekip, İstanbul'da yakalanıyor. Böylece eylemin önüne geçiliyor.

  Görüş Bildir