Euro
15.3399
0.45%
Dolar
13.5485
0.57%
Altın
799.14
0.70%
Borsa
191
-5.02%
Bitcoin
484.393
-0.75%
2ºC
İstanbul
Kar 2 C
  PKK üzülmesin diye Gültan Kışanak devleti suçluyor

  PKK üzülmesin diye Gültan Kışanak devleti suçluyor

  PKK, Diyarbakır'ın bazı ilçeleriyle beraber Şırnak'ta ve Muş Varto'da özerklik ilan etti, olaylar çıktı. Kışanak ise devleti suçladı..
  • Haber Merkezi
  • 19.08.2015 - 12:07

  7 Haziran'ın ardından terörü tırmandıran terör örgütü PKK'nın son numarası şehir merkezlerine hendekler kazıp, özerklik ilan ederek çatışmaları şehir merkezlerinde yürütmek..

  PKK üzülmesin diye Gültan Kışanak devleti suçluyor #1

  HDP'Lİ BELEDİYELER İŞ MAKİNESİ VERİYOR

  Gece yarıları ilçe merkezlerine sızan PKK'lılar, HDP'li belediyelerin tamamından gördüğü sınırsız destek sayesinde iş makineleriyle hendekler kazıyor, barikatlar kuruyor şehrin birçok bölgesine dilediği gibi bomba yerleştirebiliyor..

  PKK DEVLETÇİLİK OYNUYOR, KIŞANAK DEVLETİ SUÇLUYOR

  PKK'lılar şezlong şemsiye buçuklarının ucuna yerleştirdikleri bayraklarını da kurulan bayraklara asıyor, özerklik ilanı yaparak bir tür devletçilik oynuyor..

  Tüm bunlar yaşanırken, PKK şüpheye yer bile bırakmayacak kadar açıkça terör estirirken HDP'li belediyelerin hiçbirinden tek bir tepki dahi almıyor. Söz konusu belediyelerden biri de Diyarbakır Büyükşehir Belediyesi ve onun başkanı Gültan Kışanak..PKK üzülmesin diye Gültan Kışanak devleti suçluyor #2

  "OPERASYONLAR DERHAL DURSUN, ORADA HALK YAŞIYOR"

  Kışanak, PKK'nın şehrin ortasında kurduğu barikatı bilmiyor gibi, halkın yaşadığı mekanlarda güvenlik güçlerinin operasyon yapmasının katliamları doğuracağı gerekçesiyle "operasyonlar derhal durdurulmalı" diyor..

  PKK üzülmesin diye Gültan Kışanak devleti suçluyor #3
  (PKK'nın özerklik ilan etmeye kalktığı yerlerden biri de Muş-Varto'ydu, şezlong şemsiyesinin direklerine bayrak astılar..)

  Ayrıca Güneydoğu'da birçok kentte çeşitli tarihlerde DBP tarafından ilan edilen sözde 'öz yönetim' iddialarına ilişkin açıklama yapan Diyarbakır Büyükşehir Belediye Eş Başkanı Gültan Kışanak, Muş'un Varto İlçesi'nde öldürülen kadın bir PKK'lının çıplak halde yere yatırıldığı görüntüleri hatırlatarak şunları söyledi:

  "ÖZERKLİK İLAN EDERİM"

  "Varto'da sokak ortasında çıplak bedeni sürüklenen kadının hesabını verecekler. Bu alçaklığı yapandan hesap sormayan devlet, gelip benim belediye başkanımı gözaltına alırsa, ben de özerklik ilan ederim."

  Devlete yönelik tehditkar ifadeler kullanan Kışanak, "Derhal gözaltına alınan arkadaşlarımız serbest bırakılmalılar. Tahammül sınırları zorlayan bir noktaya gidiyoruz. Bunu yapmasınlar, kazdıkları kuyuya düşerler. Kazdıkları kuyu ne kadar derin olursa, düştükleri çukur da o kadar derin olur" şeklinde konuştu.


  Görüş Bildir