Petrol
112.68
0.08%
Euro
16.77
3.26%
Dolar
15.88
2.17%
Altın
930.74
1.30%
Borsa
2395
0.17%
Bitcoin
485.842
2.37%
16ºC
İstanbul
Açık 16 C
  'PKK ve FETÖ Korgeneral Temel'i infaz etmek istemişti'

  'PKK ve FETÖ Korgeneral Temel'i infaz etmek istemişti'

  Gazeteci Nevzat Çiçek, Zeytin Dalı harekatını sahada yöneten 2. Ordu Komutanı Korgeneral İsmail Metin Temel'in, bir dönem PKK ve FETÖ'nün hedefinde olduğunu söyledi.
  • Detay Haber
  • 21.01.2018 - 06:46

  Operasyonun masaya yatırıldığı Habertürk canlı yayınında açıklamalarda bulunan Nevzat Çiçek, 15 Temmuz'da verdiği ifadelere bakıldığında, İsmail Temel Paşa'nın hem PKK'nın hem de FETÖ'nün hedefinde olduğunu belirtti.

  "SAHAYA HAKİM PAŞALARI PASİFİZE ETMEK İSTEDİLER"

  ismail Temel Paşa'nın, o dönem Van bölgesinde teröristlerce kurulan bir tim tarafından infaz edilmeye çalışıldığını, ancak o pusudan kurtulduğunu söyleyen Çiçek, aslında bazı komutanların askeri anlamda sahayı iyi bildikleri için özellikle hem PKK hem de FETÖ tarafından pasifize edilmek istendiklerine vurgu yaptı.

  'PKK ve FETÖ Korgeneral Temel'i infaz etmek istemişti'

  AFRİN'DE SAHADA TEMEL PAŞA VAR

  Afrin'deki terör örgütü PYD/PKK hedeflerine yönelik Zeytin Dalı Harekatı'nı, 2. Ordu Komutanı Korgeneral İsmail Metin Temel yönetiyor.

  DARBECİ ADEM HUDUTİ'NİN YERİNE GEÇTİ

  15 Temmuz gecesi darbecilere karşı ön saflarda yer alan Korgeneral İsmail Metin Temel, YAŞ kararıyla darbeci Orgeneral Adem Huduti'nin yerine 2’nci Ordu Komutanlığı'na getirilmişti.

  İKİYAKA DAĞLARI'NDA ÇAY

  Korgeneral Temel, teröristbaşı Öcalan'ın "orada çay içmeyi özledim" dediği İkiyaka Dağları'nı teröristlerden temizleyerek çay içmişti.

   PKK ve FETÖ Korgeneral Temel i infaz etmek istemişti #1

   PKK ve FETÖ Korgeneral Temel i infaz etmek istemişti #2

  ŞEHİT ASKERİNE SÖZ VERDİ, ANNESİNE BAKTI

  İsmail Metin Temel, Şırnak'ta çatışırken kendini feda eden bir askere verdiği sözü yıllardır yerine getiriyor.

  8 Nisan 2007'de, Bolu Komando Tugayı’na bağlı birlikler, Şırnak’ın Küpeli Dağı’nda operasyon yapıyor. Daha doğrusu, bugün olduğu gibi, kalleşçe saldırılar düzenleyen PKK’lıları etkisiz hale getirmek için iz sürüyor. Dağ taş, mağaralar didik didik aranırken, gece yarısından sonra teröristlerle sıcak temas sağlanıyor.

  KENDİNİ FEDA EDEN ASKER

  Saatlerce süren çatışmada, PKK’lıların attığı bir el bombası komandoların bulunduğu mevziye düşüyor. Bombayı gören Şırnaklı 21 yaşındaki Şeref Bulut, hiç tereddüt etmeden arkadaşlarının üzerine kapaklanıp vücudunu siper ediyor.

  KOMUTANDAN SON İSTEĞİ

  Ağır yaralı olarak Şırnak’taki askeri hastaneye kaldırılan Şeref Bulut son nefesini verirken de yanı başındaki Tugay Komutanı Tuğgeneral İsmail Metin Temel’e şu sözleri fısıldıyor:

  "ANAM SİZLERE EMANET"

  Şırnaklı Şeref ertesi gün bütün komutanlarının ve hemşerilerinin katıldığı bir törenle doğduğu topraklarda sonsuzluğa uğurlanıyor. Ay yıldızlı bayrağa sarılı tabutunun başındaki komutanı da onun 21 yıllık özgeçmişini okudu. Kendini feda eden Şehit Şeref Bulut, 1986’da Şırnak’ın Uludere İlçesi Şenoba beldesinde dünyaya gelmişti. 30 Kasım 2006’da asker olmuş 2007 yılında şehit düşmüştü. Orgeneral İsmail Metin Temel, şehide son nefesinde verdiği 'Anam size emanet' sözünün gereğini 11 yıldır yerine getiriyor.

   PKK ve FETÖ Korgeneral Temel i infaz etmek istemişti #3

  ŞEHİDİN ANNESİNDEN KOMUTANA KÜRTÇE DUA

  En son 2011 yılında şehidin annesi Hatun Bulut'un evine gitmişti. Oğlunun komutanına sarılarak ağlayan anne Hatun Bulut, Kürtçe olarak “Allah sizleri bu topraklardan eksik etmesin” diye dua etmişti.

  "KOMUTAN BİZİ HEP ARADI"

  Şeref Bulut’un Uludere’deki ağabeyi Sadık Bulut da komutanı bir ağabey ve baba gibi gördüklerini belirterek,şu sözlerle duygularını dile getiriyor:

  “Kardeşim komutanını çok severdi ve bize hep anlatırdı haklıymış. Kardeşim şehit düştükten sonra komutanı bizi hiç yalnız bırakmadı, gittiği her yerden aradı, ‘eksiğiniz, ihtiyacınız var mı’ diye sordu. Biz de onu bir ağabey, baba gibi bildik.”


  İlginizi Çekebilir

  Görüş Bildir