PKK'dan eş zamanlı 2 saldırı

PKK'dan eş zamanlı 2 saldırı

PKK terör örgütü kuruluş yıl dönümü olan 15 Ağustos öncesi Hatay'ın Erzin ilçesinde saldırı düzenledi. Emniyet Müdürlüğü ve Jandarma karakoluna eş zamanlı düzenlenen saldırıda 2 polis yaralandı.

2 POLİS YARALANDI

Kuruluş yıldönümü dolayısıyla saldırı hazırlığında olduğu bilgisi alınan PKK, gece saatlerinde Erzin ilçesi İsalı Mahallesi'nde bulunan Emniyet Müdürlüğü binasına ve Hürriyet Mahallesi'nde bulunan İlçe Jandarma Karakolu'na eş zamanlı saldırı düzenledi. Saldırılarda 2 polis yaralandı. Yaralanan Zafer Asay ve Yusuf Özbey adlı polisler, Erzin Devlet Hastanesi'ndeki ilk tedavisinin ardından Osmaniye Devlet Hastanesi'ne kaldırıldı.

4 KİŞİYDİLER

Edinilen bilgiye göre 4 kişi olduğu öğrenilen teröristler saldırıyı gasp ettikleri araçlarla gerçekleştirdi. Bu arada teröristlerin kaçması esnasında çatışmaya giren 2 polis memuru yaralandı. Teröristler ise kurşunlarla delik deşik olan aracı terk edip, başka bir aracı gasp ederek kaçtı. Öte yandan olayın görgü şahitleri, karakolun PKK saldırısına direndiği ve çatışma bölgesinde teröristlerin gasp ettiği bir aracın bulunduğunu ve çatışma sonucu kurşunlanan aracın içerisinden kanlar içinde 4 kişinin çıkarak kaçtığını ileri sürdü.

MHP MİLLETVEKİLİ ŞEFİK ÇİRKİN: PROVAKASYPNA KAPILMAYIN

Bu arada olayı öğrenen MHP Hatay Milletvekili Şefik Çirkin de Erzin ilçesine gelerek olayla ilgili bilgi aldı. Vatandaşlarla da görüşen Çirkin, vatandaşları sağduyulu olmaya davet etti. Olayın çok yeni olduğunu ve tam detaylı bilgi olmadığını belirten Çirkin; 'Polisimizin saldırıya uğradığını duyunca hemen buraya geldim. Aldığım bilgiye göre; araç gasp edilmek suretiyle saldırı yapılmış ve kaçarken de bir başka araç gasp edilmek suretiyle kaçmışlar. Şu anda emniyet güçlerimiz teyakkuzda. Operasyonlar devam ediyor. Bu noktada başka bir şey söylemek doğru değil. 2 yaralımız var. Ancak sevindirici olan yaralılarımızın durumunun iyi olduğudur. Hayati tehlikelerinin olmadığından bahsediliyor. Bu vesileyle önemli bulduğum bir mesaj vermek istiyorum. Erzin halkımızın bir provokasyona kapılmaması lazım. Birliği ve kardeşliği bozacak provokatörlere kesinlikle alet olmamalı. Devletimiz ayaktadır. Güvenlik güçlerimiz teyakkuzdadır. Özellikle de operasyonları gerçekleştiren güvenlik güçlerimizin çalışmalarını aksatmamak adına olayı sükunetle karşılamaları, şu anda öncelikli düşünülecek konudur' dedi.

MİLLETVEKİLİ DE MEHMETÇİK GİBİ BİR İNSANDIR

Diğer yandan CHP Tunceli Milletvekili Hüseyin Aygün 'ün terör örgütü tarafından kaçırılması ile ilgili bir soruya da cevap veren Şefik Çirkin, 'Normalde bu kaçırılan milletvekili ile hayatını kaybeden Mehmetçiklerin arasında bir fark yoktur. Yani milletvekilinin canı ile Mehmetçiğin canı arasında elbetteki bir fark yok. Ancak buradaki mesajın farklı olduğuna inanıyoruz. Bu; terör örgütünün yaptığı terör olaylarında bir aşama kaydetmesidir ve bir psikolojik hareket olduğuna inanıyoruz. Türk milletinin moralini bozmak için, Türk Devleti'nin itibarını düşürmek için yapılan harekettir. Ancak Türk milleti de, Türk Devleti de bunlara prim vermeyecektir' şeklinde konuştu.

ARAÇTA 65 KİLO BOMBA OLDUĞU İDDİASI

Hatay'ın Erzin ilçesinde, emniyet binası ile kaymakamlık lojmanlarına saldıran teröristlerin kaçarken bıraktıkları araçta 65 kilogramlık bomba bulunduğu iddia edildi. Erzin'de dün saat 23.50 sıralarında bölücü terör örgütü tarafından ilçe emniyet müdürlüğü ve kaymakam lojmanı önündeki polis noktalarına eş zamanlı saldırı düzenlendi. Yaralanan polis memurları Yusuf Özbek ve Zafer Akkuş, ilk olarak Erzin Devlet Hastanesi'ne, ardından da Osmaniye Devlet Hastanesi'ne kaldırıldı. Özbek ve Akkuş'un durumlarının iyi olduğu bildirildi. İddiaya göre, güvenlik güçlerinin karşılık vermesi üzerine kaçan teröristlerin kaymakamlık binası önünde bıraktıkları araçta 65 kilogram amonyum nitrat, 1 buçuk kilogram C-4 patlayıcı ve telsiz düzeği bulundu. Kaçan teröristlerin yakalanması için başlatılan operasyonlar sürüyor.