PKK'lı canlı bomba uyuşturucudan konuşamıyordu

PKK'lı canlı bomba uyuşturucudan konuşamıyordu

DİYARBAKIR'da polisin düzenlediği operasyondan kırsal alandan canlı bomba olarak eylem yapmak üzere gelen kadın PKK'lı yakalandı Üzerinde bomba düzeneği bulunan PKK'lının eylem hazırlığında olduğu ve uyuşturucu madde aldığı belirlendi. Kadın terörist uyuşturcunun etkisiyle konuşamadığı için ifadesi alınamadı.

Diyarbakır Emniyet Müdürlüğü İstihbarat ve Terörle Mücadele Şube Müdürlüğü ekipleri PKK'nın kentte canlı bomba eylemi yapacağı istibaratı üzerine güvenlik önlemlerini üst seviyeye çıkardı. Polis, kırsal kesimden kente canlı bomba eylemi yapmak üzere gelen kadın PKK'lıyı takibe aldı. İntihar eylemcisinin gittiği yerler MOBESE kameralarıyla da takip edilirken, polis eylemciyi yakalamak için saat 21.00 sıralarında operasyon düzenledi. Canlı bomba eylemi yapacak olan PKK'lı Kayapınar İlçesi'nde çevre yolu olarak kullanılan 75 Metre Yolu üzerinde otomobilde seyir halindeyken, polis bölgeye arama noktası kurdu. Frekans karıştıcı jammerli araçlar eşliğinde canlı bombanın içinde bulunduğu araç durduruldu. Polis, üzerinde bomba düzeneği bulunan PKK 'lıyı bombayı patlatmasına fırsat vermeden etkisiz hale getirdi.

RAMAZAN BAYRAMINI KANA BULAMAK İÇİN GELMİŞ

Canlı bomba eylemi hazırlığındayken etkisiz hale getirilen PKK' lının üzerinde bomba düzeneğinin yanı sına tuzaklanmış el bombaları da bulundu. Uyuşturucu madde aldığı belirlenen PKK'lı gözaltına alınıp sorgulanmasına başlandı. Polis, ayrıca kentteki güvenlik önlemlerini arttırdı. Yetkililer, intihar eylemcisinin Ramazan Bayramını kana bulamak için kente geldiğini belirterek, "Eylemi gerçekleştirmeden ele geçirildi" dedi.