PKK'nın en tehlikeli silahı ABD'den hediye

Türkiye sadece bir terör örgütüyle mücadele etmiyor. Teröristlerin arasındaki yabancılar ve kullandıkları silahlar da bunu gösteriyor. En çok şehit vermemize yol açan silah ise ABD'nin PKK'ya hediyesi Zagros'lar. Sur ve Cizre'de hendek kazıp barikat kuran teröristlere yönelik operasyonlarını sürdüren güvenlik güçleri, aynı zamanda birçok yabancı güçle de mücadele ediyor. Polis ve askerleri şehit eden teröristlerin "Zagros" olarak bilinen ABD özel üretimi suikast tüfeği kullandığının ortaya çıkması, Türkiye'nin sadece PKK'ya karşı değil, bebek katillerine silah ve mühimmat gönderen dış güçlere karşı savaş verdiğini bir kez daha gözler önüne serdi.

PKK'nın en tehlikeli silahı ABD'den hediye

URANYUMLU MERMİ

Star'da yer alan habere göre; PKK'nın Suriye'deki kolu PYD, IŞİD'le mücadele bahanesiyle ABD'den silah yardımı alıyor. PYD, bu silahların bir bölümünü teröristlere gönderiyor. PKK'nın elindeki en tehlikeli silah ise ABD özel üretimi Zagros'lar. ABD ordusunun özel kuvvetlerinde yaygın olarak kullanılan bu silahlar, zırh delici özelliğe sahip, mermileri ise uranyumla zenginleştirilmiş. ABD ordusunun özel kuvvetlerinde yaygın olarak kullanılan bu silahlar, balistik mermi de atabiliyor.

4 KİLOMETRE ETKİLİ

Uygun hava koşullarında 4 kilometreye kadar etkili olan özel üretim olan Zagros'ların ABD tarafından PKK'nın Suriye'deki kolu PYD'ye verildiği ve bu silahların 18 tanesinin Türkiye'ye getirildiği tespit edildi. Normal uçaksavar ağırlığının çok altında olan ve bir kişinin rahatlıkla taşıyabileceği silah 8 kilo. Şarjörü bulunmayan silah, her seferinde tek mermi atabiliyor. Son haftalardaki şehitlerin bu silahtan çıkan kurşunlarla verildiği öğrenildi.

PKK'nın en tehlikeli silahı ABD'den hediye

ABD'NİN İHA'SI SİLOPİ'DE BULUNMUŞTU

Teröristlerden temizlenen Silopi'de yapılan arama çalışmalarında PKK'ya ait ABD yapımı insansız hava aracı (İHA) bulunmuştu. RQ-20 Puma modeli olan İHA'nın ABD tarafından PYD'ye yapılan askeri yardımlar arasında olduğu, Suriye'den de PKK tarafından kullanılmak üzere Türkiye'ye getirildiği belirlenmişti.