Euro
15.5824
0.02%
Dolar
13.8027
0.04%
Altın
789
-0.04%
Borsa
1.927
0.89%
Bitcoin
698.971
-3.47%
13ºC
İstanbul
Bulutlu 13 C
  PKK'nın sosyal medya yalanları bir bir deşifre oluyor

  PKK'nın sosyal medya yalanları bir bir deşifre oluyor

  Anadolu Ajansı, TSK'yı ve Zeytin Dalı Harekatı'nı karalamak için başlatılan kampanyada kullanılan görsellerin farklı yer ve zamanlarda çekildiğini ortaya çıkarıyor.
  • AA
  • 27.01.2018 - 16:33

  Terör örgütü YPG/PKK, Türk Silahlı Kuvvetlerinin (TSK), Afrin'deki terör hedeflerine yönelik başlattığı Zeytin Dalı Harekatı'nı sosyal medyadan karalamak için AA'nın görsellerini kullanmaya başladı.

  IRAKLI ASKERLERİ TÜRK ASKERİ GİBİ GÖSTERDİLER

  Twitter'da "Afrin'de rehin alınan Türk askerleri" iddiasıyla paylaşılan fotoğrafın AA tarafından çekildiği ve 3 Mart 2014'te DEAŞ'ın Irak'ta idam ettiği 20 askere ait olduğu belirlendi.

  PKK nın sosyal medya yalanları bir bir deşifre oluyor #1

  RUS SALDIRISINDA YARALANAN ÇOCUK

  Yine Twitter'da "Terörist Türkiye, Afrin'i kurtarın" etiketiyle paylaşılan yaralı çocukların yer aldığı iki AA fotoğrafından birinin 11 Ekim 2016'da, diğerinin ise 11 Temmuz 2016'da Rus hava saldırısında Halep'te yaralanan çocuklara ait olduğu tespit edildi.

  PKK nın sosyal medya yalanları bir bir deşifre oluyor #2

  SURİYELİ ÇOCUĞUN YARDIM ÇIĞLIĞINI TERÖRE ALET ETTİLER

  Terör örgütüne yakın hesaplar, yalnızca AA muhabirlerinin çektiği fotoğraflarla kara propaganda yapmakla kalmadı, AA İstanbul Photo Awards fotoğraf yarışmasında birinci olan fotoğrafı da, yine Afrin'de çekilmiş gibi paylaştı.

  PKK nın sosyal medya yalanları bir bir deşifre oluyor #3

  AA İstanbul Photo Awards 2016'da Abd Doumany'nin "Suriyeli çocukların yardım çığlığı" ismiyle birinci olan Suriye'de çektiği yaralı çocuk fotoğrafı, örgüte yakın hesaplar tarafından "Afrin düşmeyecek ve kazanacak" yorumuyla paylaşıldı.

  SOSYAL MEDYADAN PROPAGANDA YAPIYORLAR

  AA'nın, TSK'yı ve Zeytin Dalı Harekatı'nı karalamak için başlatılan kampanyada kullanılan görsellerin farklı yer ve zamanlarda çekildiğini ortaya çıkarmasıyla terör örgütüne yakın hesaplar çıkmaza girmiş ve rastgele buldukları internet sitelerinden görseller kullanmaya başlamıştı.

  Bu kapsamda terör örgütü destekçileri, bir tır şirketinin tanıtım kataloğunda yer alan fotoğrafı paylaşmaktan çekinmemişti.

  Sosyal medyada Zeytin Dalı Harekatı'nı karalama amacıyla paylaşılan çok sayıda fotoğrafın, harekatla hiçbir ilgisi olmadığı ispatlanmıştı.

  İlginizi Çekebilir


  Görüş Bildir