Euro
15.0882
-0.94%
Dolar
13.5192
-0.96%
Altın
777.5830
-1.33%
Borsa
1983
-0.73%
Bitcoin
517.054
1.66%
7ºC
İstanbul
Çok bulutlu 7 C

  PKK'nın yeni hedefi okullar

  'Devletin bölgede hakimiyetini kaybettiği' algısını yerleştirmeye çalışan terör örgütü PKK'nın yeni hedefi okullar...
  • 31.08.2012 - 17:53
  PKK'nın yeni hedefi okullar

  PKK nın yeni hedefi okullar #1

  Şemdinli'ye bir saatliğine de olsa bayrak dikmek için günlerce güvenlik güçleriyle çatışan ve son olarak da BDP lideri Demirtaş'ın "700 PKK'lı 400 kilometre karelik alanı ele geçirdi" şeklindeki sözleriyle bölge üzerindeki amaçlarını ortaya koyan PKK'nın, yeni hedefinin okullar olduğu ortaya çıktı.

  OKULLARA YÖNELİK EYLEM HAZIRLIĞI YAPIYORLAR

  Rotahaber'in ulaştığı bilgilere göre, 'Bölgede devletin yerini PKK aldı' algısının yerleştirilmesi için yeni hedef olarak okullar seçildi. Terör örgütünün bu hedef doğrultusunda Kürt çocuklarının okullara gitmesini engellemek için şimdiden ailelere baskı yaptığı ve yeni eğitim yılının başladığı günlerde de okullara yönelik eylem hazırlığında olduğu öğrenildi. Örgüt, okullara yönelik yapılacak eylemle paniğe kapılan ailelerin çocuklarını okula göndermeyeceğini ve bu eylemin sadece bölgede değil, Batı illerinde de etkili olacağı hesabını yapıyor.

  KÜRT AİLELERE 'ÇOCUKLARINIZI OKULA GÖNDERMEYİN' BASKISI

  Terör örgütü PKK 'nın bu hazırlığını bugün KCK 'nın kendisine yakın bir siteye yaptığı açıklama da doğruluyor. KCK 'dan yapılan açıklamada; Kürt çocuklarının okulları boykot etmesi ve bu okulları tümden reddetmesi isteniyor. Açıklamada ayrıca Kürt çocuk ve gençlerine AKP 'ye karşı ayaklanma çağrısı yapılırken, eylemlerin de 'en üst düzeye' çıkarılması isteniyor.

  "AMAÇ DEVLET BÖLGEDE HAKİMİYETİNİ KAYBETTİ ALGISI OLUŞTURMAK"

  PKK'nın, çocukları okullara gitmesini engelleyerek son günlerde yerleştirilmeye çalışılan 'devlet bölgede hakimiyetini iyice kaybetti' algısını iyice güçlendirmeye çalıştığı belirtiliyor. Terör örgütü PKK, son olarak Şemdinli'yi ele geçirmek için haftalarca güvenlik güçleriyle çatışmış ve sonrasında da BDP lideri Demirtaş, PKK'nın 700 kişiyle 400 kilometrekarelik alanı ele geçirdiğini ileri sürmüştü. ROTAHABER Ahmet Memiş


  Görüş Bildir