Petrol
111.33
-0.20%
Euro
16.27
0.98%
Dolar
15.60
0.79%
Altın
916.21
-0.59%
Borsa
2419
-0.01%
Bitcoin
471.961
-1.17%
22ºC
İstanbul
Güneşli 22 C

  Rabia Yalçın: Tesettür defilesi yapıp da para kazanamam

  "Dünyada En Etkili 500 müslüman" listesinde yer alan modacı Rabia Yalçın, neden tesettür defilesi yapmadığını anlattı.
  • 06.10.2014 - 12:28
  Rabia Yalçın: Tesettür defilesi yapıp da para kazanamam

  Rabia Yalçın: Tesettür defilesi yapıp da para kazanamam #1

  Yurtiçi ve yurtdışında birçok ünlü ismi ve siyasetçi eşlerini giydiren moda tasarımcısı Rabia Yalçın, kimleri giydirdiği konusunda ser verip sır vermese de birçok lider eşini, first lady'yi giydirdiği biliniyor.

  Basına yansıyan isimler arasında Hülya Avşar ve Angelina Jolie de var. Kendisi muhafazakar olsa da hiç tesettür defilesi yapmıyor. Üstelik cüretkar dekolteleriyle göz dolduran birçok kadın kendini Yalçın'a teslim ediyor.

  "TESETTÜR DEFİLESİ DİNİ TİCARETE ALET ETMEKTİR"

  Habertürk'ten Ümran Avcı'ya konuşan Rabia Yalçın, dekolte giyinenlerin çekinmeden kapısını çaldığını anlattı, hiçbir zaman tesettür defilesi yapmadığına da dikkat çekerek, şunları kaydetti:

  "Tesettür dini bir kavram, moda ticari bir kavram. Dini bir kavramı sahneye atıp onun üstünden para kazanmaya çalışmak gücüme gitti. Ben zaten tesettürlüyüm. Defilenin sonunda ben ortaya çıkıyor selam veriyorsam ve insanlar beni o ortamda görüyorlarsa zaten görevimi yapmış oluyorum. Bir de kadını gerçekten kadın gibi gösteren giysiyi seviyorum. Kimliğinden, dişiliğinden bir şey çalmamaya çalışıyorum. Evet kadın seksi bir varlık, öyle yaratılmış ama bunu insanların gözüne gözüne sokmaya gerek yok. Muhafazakar bir kadının, kadınlığını gösterip vurgulanır. Renklerle vurgulanır, kupla vurgulanır. İranlı ne muhafazakar var, çok güzeller."


  İlginizi Çekebilir

  Görüş Bildir