Euro
11.3435
1.35%
Dolar
9.7588
1.63%
Altın
563.31
1.76%
Borsa
1.489
0.61%
Bitcoin
609.999
3.90%
14ºC
İstanbul
Kısmen güneşli 14 C
  Rakı içen öğretmenler hakkında karar

  Rakı içen öğretmenler hakkında karar

  Antalya İl Milli Eğitim Müdürlüğü denetmenlerinin başlattıkları inceleme sonuçlandı.
  • 28.11.2012 - 13:43

  Rakı içen öğretmenler hakkında karar #1

  Antalya İl Milli Eğitim Müdürlüğü, yayınlanan 'Lisede ahlaksızlık' başlıklı haberde, Antalya Lisesi ile ilgili bir sosyal paylaşım sitesine konulan fotoğraflarda, öğretmenlerin öğrencilerle birlikte alkol aldıkları, fotoğraflara göre öğrencilerle birlikte pikniğe giden öğretmenlerin alem yaptıkları, öğretmenlerden T.Ç., Ö.U. ve S.E.'nin 3- 4 yaşındaki çocukların önünde alkol aldıkları yönünde iddiaların yer aldığını hatırlattı.

  SORUŞTURMA BAŞLATILMADI

  Milli Eğitim Müdürlüğü açıklamasında, bu Haberler üzerine konuyla ilgili inceleme yapmak üzere İl Eğitim Denetmenleri'nin görevlendirildiğini vurgulayarak şöyle denildi: "Söz konusu haber ve iddialarla ilgili görevlendirilen İl Eğitim Denetmenleri tarafından yapılan incelemelerde, Antalya Lisesi'nde görev yapan bir grup öğretmenin 12 Haziran 2010 tarihinde dinlenmek ve eğlenmek amacıyla Büyükçaltıcak piknik alanına aileleri (eşleri, çocukları, anne ve babaları) ile birlikte gittikleri, bu pikniğe okul öğrencilerini kesinlikle götürmedikleri, olayın okul öğrencileri ile hiç bir ilgisinin olmadığı, öğretmenlerin hafta sonu kendi aralarında yaptıkları bir gezi olduğu anlaşılmış olup, yapılan bu araştırma ve inceleme sonucunda öğretmenler hakkında herhangi bir soruşturma başlatılmamıştır."

  OLAYI AKİT GÜNDEME TAŞIDI

  Olay, Akit gazetesinin eline geçirdiği kareyi 'Lisede Ahlaksızlık' başlığıyla haberleştirmesiyle başladı. Bu haberin ardından Antalya İl Milli Eğitim Müdürlüğü rakı içen öğretmenler hakkında inceleme başlattı. Yapılan inceleme sonrası soruşturma gerektirecek bir duruma gerek olmadığına karar verildi.

  CHP'DEN SORU ÖNERGELERİ

  CHP Genel Başkan Yardımcısı Sezgin Tanrıkulu, Antalya'da bazı öğretmenlerin piknikte rakı içtiklerine ilişkin gazete haberi üzerine, öğretmenler hakkında inceleme başlatılmasını TBMM'nin gündemine taşıdı. Tanrıkulu, Milli Eğitim Bakanı Ömer Dinçer tarafından yazılı olarak yanıtlaması istemiyle TBMM Başkanlığı'na sunduğu soru önergesinde, şöyle dedi: "Hakkında inceleme başlatıldığı iddia edilen öğretmenlerin Eğitim-Sen üyesi olmalarının inceleme başlatılmasında herhangi bir etkisi olmuş mudur? Gazete haberi ihbar kabul edilerek bir soruşturma başlatılmış ise pikniğe giderek, piknikte alkollü içki içen öğretmenlerin yaptığın ahlaksızlık mıdır ve bu durum eğitim kurumuna atfedilecek bir durum mudur? Bakanlığınız süresince kaç öğretmen için özel hayatında içki içmesi ve benzeri gerekçelerle soruşturma başlatılmış ve bu soruşturmalar sonucunda kaç öğretmen hakkında disiplin işlemi gerçekleştirilmiştir?"

  İlginizi Çekebilir


  Görüş Bildir