Recep Akdağ: PKK perişan durumda

recep akdağ

Başbakan Yardımcısı Recep Akdağ, Hizmet İçi Eğitim Enstitüsünde düzenlenen, Aziziye 4. Olağan İlçe Kongresi'ne katıldı.

Akdağ, burada yaptığı konuşmada, AK Parti kurulduktan sonra Türkiye'nin üzerinde kara bir gölge gibi, kara bulutlar gibi tebelleş olmuş bulutları dağıtmaya çalıştıklarını söyledi.

"YENİ PARTİ KURULACAKMIŞ.."

AK Parti'nin hiçbir zaman hiziplerin, kavgaların partisi olmadığını, bundan sonra da Allah'ın izniyle olmayacağını vurgulayan Recep Akdağ, "Dün bana bir televizyonda soruyorlar, diyorlar ki 'Yeni bir parti kurulacakmış. Acaba ne olur, sizi partinizi ne kadar etkiler?' Gerçekten gülümseme ihtiyacı duydum. Yani birileri çıkacak nevzuhur bir parti icat edecekler ve bu AK Parti'den oy götürecek ya da parti insanını o tarafa çekecek. Böyle bir şey mümkün değil. AK Parti siyasette Türkiye'nin yeni döneminin adıdır. Onun için biz bugüne kadar olduğu gibi bundan sonra da siyasetin o eski ve kötü alışkanlıklarına asla kapılmamalıyız.

PKK'YA KATILIM DİBE VURDU

Biz Türkiye güçlü olsun istiyoruz, Türk milleti huzur ve refah içerisinde yaşasın istiyoruz. Terör örgütlerine karşı mücadelemiz mükemmel bir şekilde devam ediyor. Şunu müjdelemeliyim ki bu sene PKK terör örgütüne katılım neredeyse yok mesafesindedir.

"ÖRGÜT PERİŞAN OLMUŞ DURUMDA"

O kadar azaldı ki örgüt perişan olmuş durumda. Bunu büyük bir kararlılıkla üstlerine gittiğimiz için gerçekleştirebildik. Sayın Cumhurbaşkanımızın Beştepe'de yaptığı her Bakanlar Kurulu toplantısında mutlaka güvenlik konusunu masaya yatırıyoruz ve bugün bu noktalara kadar gelmiş durumdayız." ifadelerini kullandı.