Euro
15.1912
-0.53%
Dolar
13.4242
-0.35%
Altın
793.68
0.01%
Borsa
1948
-3.13%
Bitcoin
467.028
-4.93%
2ºC
İstanbul
Çok bulutlu 2 C

  Redhack Dışişleri Bakanlığı'nın belgelerini yayınladı

  Redhack, Temmuz ayında Dışişleri'nin sitesini hack'lediğinde ele geçirdiği belgelerin bir kısmını yayınladı.
  • 25.08.2012 - 22:08
  Redhack Dışişleri Bakanlığı'nın belgelerini yayınladı

  Redhack Dışişleri Bakanlığı nın belgelerini yayınladı #1

  Redhack, Twitter hesabından yaptığı açıklamada, "Dışişleri'ni hackledikten sonra 'Ellerinde bir şey yok' demişlerdi. Bu yüzden yabancı misyon çalışanlarının kimliklerini yayınlamıştık. Ardından elimizde belgeler olduğunu ve tutukluların hemen bırakılmasını istemiştik. Redhack'li diye alınan yedi kişiden dördü bırakıldı fakat ne yazık ki yine elimizde belge olduğuna inandıramadık ;) Elimizdeki binlerce belgenin en önemsizlerinden biri (LİNK) Elimizdekiler o kadar çeşitli ki... Bu önemsiz belge de 'Redhack sadece başvurulara erişebildi' diyen Naci Koru'ya gelsin (LİNK) Redhack'in elindeki belgelerdeki çeşit o kadar çok ki ayıklamamız bayağı zaman aldı. Kararnameler bile var (LİNK)" açıklamasını yaparken çeşitli dosya paylaşım sitelerinin linklerini tweet'ledi.

  Korsanların belgeleri yayımlama amacının içeriği ifşa etmekten ziyade "Elimizde belgeler var" mesajını göndermek olduğu tahmin ediliyor.

  TEMMUZ AYINDA HACK'LEDİLER

  Redhack bu yılın Temmuz ayında Türkiye'nin dış politikasına bir tepki olarak Dışişleri Bakanlığı'nın internet sitesini hack'lemiş ve eylemi Sivas Katliamı'nda ölenlere ithaf etmişti.


  Görüş Bildir