Euro
15.0824
-0.97%
Dolar
13.5282
-0.89%
Altın
778.1220
-1.21%
Borsa
1983
-0.73%
Bitcoin
511.663
2.45%
5ºC
İstanbul
Parçalı bulutlu 5 C
  Rennan Pekünlü son dersinde gözyaşlarını tutamadı

  Rennan Pekünlü son dersinde gözyaşlarını tutamadı

  Başörtüsü nedeniyle hapis cezası alan ilk kişi Ege Üniversitesi Fen Fakültesi Astronomi ve Uzay Bilimleri eski öğretim üyesi Pekünlü, Foça Açık Cezaevi’ne girmeden önce son dersini verdi.
  • 27.11.2014 - 10:41

  rennan

  Ege Üniversitesi (EÜ) Fen Fakültesi Astronomi Bölümü'nün eski öğretim üyesi Prof. Dr. Esat Rennan Pekünlü, "başörtülü öğrencinin eğitim hakkını engellediği" gerekçesiyle aldığı hapis cezasını çekmek üzere cezaevine uğurlandı.

  Mahkemece verilen mahkumiyet kararının infazı için Foça Cezaevi'ne teslim olacak olan Pekünlü, çok sayıda sivil toplum örgütünün desteğiyle Bornova Belediyesi Nikah Salonu'nda düzenlenen konferansa katıldı.

  Rennan Pekünlü son dersinde gözyaşlarını tutamadı #2

  Saatler öncesinden dolan konferans salonuna bir grup öğrenci üzerinde "Aydınlanma Hapsedilemez" yazılı pankart taşıyarak ve sloganlarla girdi.

  Rennan Pekünlü'nün son dersi İZLE

  GÖZYAŞLARIYLA SAHNEYE ÇIKTI

  Konferans vermek üzere eşiyle birlikte salona gelen Pekünlü, özgeçmişinin okunmasının ardından "Evren ve Evrim" konulu konferans vermek üzere sahneye davet edildiğinde uzun süre ayakta alkışlandı. Katılımcıların "Renan Hoca yalnız değildir" şeklinde sloganla destek verdiği Pekünlü, duygusal anlar yaşayarak gözyaşlarına hakim olamadı.

  "BENİ BEN YAPAN SİZLERSİNİZ"

  Pekünlü, verilen destek için çok teşekkür ederek, "Beni ben yapan sizlersiniz. Bu son ders değil, daha yapacak çok iş var, sona gelmedik" dedi.

  Rennan Pekünlü son dersinde gözyaşlarını tutamadı #3

  "MÜCADELE DEVAM EDECEK"

  Evrenin gelişim sürecine ilişkin yaklaşık 1,5 saat süreyle ders veren Pekünlü, konferans sonunda sloganlarla verilen desteğe "mücadele devam edecek" diye karşılık verdi.

  Pekünlü, konferans sonunda eşi ve yakın arkadaşlarıyla kendine ait arabayla Foça Cezaevi'ne gitmek üzere yola çıktı.

  Rennan Pekünlü son dersinde gözyaşlarını tutamadı #4

  Rennan Pekünlü son dersinde gözyaşlarını tutamadı #5

  Rennan Pekünlü 2 yıl hapis yatacak

  Rennan Pekünlü son dersinde gözyaşlarını tutamadı #6


  Görüş Bildir