Petrol
110.88
-0.60%
Euro
16.26
0.92%
Dolar
15.60
0.76%
Altın
917.48
-0.46%
Borsa
2419
-0.02%
Bitcoin
472.670
-1.10%
22ºC
İstanbul
Güneşli 22 C
  Reza Zarrab'ın avukatı: Hepsi açıklanabilir konular

  Reza Zarrab'ın avukatı: Hepsi açıklanabilir konular

  Reza Zarrab'ın avukatı Şeyda Yıldırım ABD'de tutuklanan Zarrab ile ilgili "Hepsi açıklanabilir konular, savunması yapılacak" dedi.
  • Haber Merkezi
  • 22.03.2016 - 12:32

  Reza Zarrab ın avukatı: Hepsi açıklanabilir konular #1

  ABD’de ‘dolandırıcılık’ suçlamasıyla tutuklanan, 17 Aralık soruşturmasının kilit ismi Reza Zarrab’ın avukatı Şeyda Yıldırım, iddianamede yer alan suçlamaların ticari konular olduğunu, hepsinin savunmasının yapılabileceğini söyledi.

  Şeyda Yıldırım, Kurtlar Vadisi dizisinde 'Avukat Elif'in de ilham kaynağı olarak biliniyor.

  "BEN DE GİDECEĞİM"

  Hürriyet'e konuşan Avukat Yıldırım, “ABD’ye cumartesi günü gitti. Eşi Ebru Gündeş ve kızıyla tatile gitmişlerdi. Kızlarını Disneyland’a götürmüşlerdi. Orada bir avukat grubumuz var. Reza beyin yanındalar. Ben de birkaç gün içinde gideceğim. Ben, onlara bilgi sağlayıcı olarak gideceğim. Böyle bir karar beklemiyorduk. Kendisi de böyle bir şey beklemiyordu. Eşi ve kızı halen orada Miami’deler; süreci takip ediyorlar” dedi.

  Reza Zarrab ın avukatı: Hepsi açıklanabilir konular #2

  Reza Zarrab ın avukatı: Hepsi açıklanabilir konular #3

  HEPSİ İZAH EDİLEBİLİR KONULAR

  Savcı Bharara’nın hazırladığı iddianame için de “Hepsi izah edilebilir konular” diyen Yıldırım, sözlerine şöyle devam etti: “ABD’nin koyduğu ambargo ile ilgili. Kendi koydukları ve kendi kaldırdıkları ambargoyu sorguluyorlar.”

  Reza Zarrab ın avukatı: Hepsi açıklanabilir konular #4

  KURTLAR VADİSİ'NE İLHAM OLDU

  Şeyda Yıldırım, Kurtlar Vadisi dizisinde 'Avukat Elif'in de ilham kaynağı olarak biliniyor. Yıldırım, cezaevinde evlenen Sedat Peker'in de nikah şahitleri arasında yer almıştı.

  ALAATTİN ÇAKICI İLE AŞK İDDİASI

  Yıldırım, yıllar önce verdiği bir röportajda da Alaattin Çakıcı ile haklarında çıkan aşk iddialarını yalanlamış, iddialar nedeniyle annesinin kendisiyle günlerce konuşmadığını söylemişti. İşte Yıldırım'ın verdiği o röportaj;

  Şeyda Yıldırım, 1994’te başlamış Alaattin Çakıcı’nın davalarına girmeye. "Ömrüm yettikçe de devam ederim" diyor. Çakıcı ile aralarında aşk ilişkisi olduğu yolunda çıkan haberden sonra en çok annesinin tepki gösterdiğini söylüyor. Bürosunda sorularımızı yanıtlayan Yıldırım, "Bu davalar nedeniyle ailemden tepki alıyorum. Annem hâlâ bunu kabullenmiş değil. Endişe ediyor. Ama herkesin savunma hakkı vardır" diye konuşuyor.

  ÖLÜM TEHDİTLERİ

  Annesinden çok korktuğunu anlatan Yıldırım, "Ölüm tehditleri gelir ama bunları ciddiye almıyorum. Annem avukat olan babamdan alışkın ama ben kadınım" diyor. Yıldırım, Çakıcı’yla ilişkisi olduğuna dair iddiaları ise şöyle yanıtlıyor: "Türkiye’ye döndüğünde savunmaya hazırlanmak için sürekli görüşmeye gittik cezaevine. Sonra ilişkimiz olduğunu yazan haber çıktı. Annem benimle günlerce konuşmadı."


  İlginizi Çekebilir

  Görüş Bildir