Rize Valisi 30 Ağustos törenini protokole ayakta izletti

Rize Valisi 30 Ağustos törenini protokole ayakta izletti

Törenin ilk bölümü sonrasında sunucunun anonsu ile kendilerine ayrılan oturma bölümüne gitmeye hazırlanan protokol üyeleri, Vali Nurullah Çakır'ın talimatı üzerine töreni ayakta izledi. Protokol için ayrılan platform da tören boyunca boş kaldı.

HABERİN VİDEOSU İÇİN TIKLAYIN

PROTOKOL OTURMA ALANINA GİDİYORDU Kİ..

30 Ağustos Zafer Bayramı'nın 90'ıncı yıl dönümü, Cumhuriyet Meydanı'nda düzenlenen törenle kutlandı. Rize Valisi Nurullah Çakır, İl Jandarma Alay Komutanı Albay İsmet Canseren, Belediye Başkanı Halil Bakırcı ile kamu kurum ve kuruluşlarının temsilcileri ve öğrencilerin katıldığı tören, Atatürk anıtına çelenk sunulması, saygı duruşu ve İstiklal Marşı'nın okunmasıyla başladı.
Törenin daha sonraki bölümünde ise ilginç bir gelişme yaşandı. Protokol üyeleri anonsla alanda kendilerine ayrılan yerlere çağrıldı.

30 DAKİKA AYAKTA İZLEDİLER

Bu sırada sunucuyla konuşan ve programın içeriğini soran Vali Çakır, ardından da oturulmayacağını ve protokolün tören boyunca ayakta duracağını söyledi. Protokolün yaklaşık 30 dakika boyunca ayakta izlediği program, günün anlam ve önemini belirten konuşmaların ardından şiirler okunmasıyla devam etti. Tören alanındaki oturma platformu da boş kaldı. Tören resmi geçitle sona erdi.