Euro
9.7401
0.24%
Dolar
8.1606
0.14%
Altın
456.86
0.62%
Borsa
1.383
0.52%
Bitcoin
508.990
3.14%
kalan süre
Sahur
-
Öğle
-
İkindi
-
İftar
-
Yatsı
-
  Rus gemisinin ateş açtığı teknenin kaptanı konuştu

  Rus gemisinin ateş açtığı teknenin kaptanı konuştu

  Rusya, savaş gemilerinin Türk balıkçı teknesi ile çarpışmasının son anda engellediğini duyurdu. Türk balıkçılara göre öyle bir olay olmadı.
  • 13.12.2015 - 21:19

  rusya

  RUSYA'nın, Yunanistan'ın Limni Adası açıklarında 'Smetlivy' adlı destroyerin bu sabah ‘çarpışmayı önlemek için uyarı ateşi açtığını’ açıkladığı balıkçı teknesi 'Geçiciler 1'in kaptanı Muzaffer Geçici, DHA'ya konuştu. Geçici, "Bize ateş açıldığından haberimiz yok. Elimizde görüntü kayıtları var. Sahil Güvenliğe teslim edip ifade verdik. Avlanmaya devam ediyoruz" dedi.

  "RUS GEMİSİ OLDUĞUNU BİLE BİLMİYORDUK"

  Rus donanmasına ait savaş gemisinin bu sabah Ege Denizi'nin uluslararası sularında çarpışma noktasına geldiği iddia edilen Bandırma Limanı'na kayıtlı 'Geçiciler- 1' adlı teknenin kaptanı Muzaffer Geçici’ye DHA muhabiri cep telefonuyla ulaştı.

  Bugün saat 19.00 sıralarında irtibat kurduğumuz kaptan Muzaffer Geçici, Gökçeada’nın 5-6 mil açıklarında avlanmayı sürdürdüklerini söyledi. Rus donanmasına ait 'Kashin' sınıfı 810 borda numaralı güdümlü füze destroyeri 'Smetlivy' in kendilerine ateş açtığını fark etmediklerini belirten kaptan Muzaffer Geçici, şunları söyledi:

  "Gökçeada ile Bozcaada arasında avlanıyorduk. Stop halindeki savaş gemisinin bir mil açığından geçtik. Gemimizde kamera sistemleri var. Sahil Güvenlik yetkililerine verdik. Onlar stop vaziyetteydi. Biz yolumuza gidiyorduk. Onların Rus gemisi olduğunu dahi bilmiyorduk. NATO gemisi zannettik. Saat 08.30’da yanlarından geçtik. Bize bir taciz veya ateş olduğunu duymadık. Şu anda Gökçeada’nın 5-6 mil açığındayız. Yanımızda Sahil Güvenlik 308 var. İfade verdik. Kamera görüntülerini de teslim ettik. O geminin Rus gemisi olacağı aklımızdan daha geçmedi."

  Muzaffer Geçici, Gökçeada ile Bozcaada arasında avlanmaya devam edeceklerini de sözlerine ekledi.

  İlginizi Çekebilir

  Görüş Bildir