Rüzgar Çetin'e yönelik adli kontrol kararı kaldırıldı
AA

s

Rüzgar Çetin yeniden yargılandığı davada 7 yıl 6 ay hapis cezasına çarptırdı. Cezası onanırsa 5 ay 15 gün daha hapis yatacak.

Fakat kafaları karıştıran bir gelişme yaşandı. Mahkeme ceza artırımının yanı sıra Rüzgar Çetin'e uygulanan adli kontrol şartını kaldırdı. Bu da Rüzgar Çetin'e istediği zaman yurt dışına çıkabilme imkanı verdi.

Şimdi gözler Rüzgar Çetin'de. Onanırsa cezasını mı çekecek yoksa onanmasını beklemeden yurt dışına mı kaçacak?

SÜREÇ BÖYLE İŞLEDİ

Beşiktaş'ta bir polis memurunun şehit olması, birinin de ağır yaralanmasıyla sonuçlanan kazaya ilişkin İstanbul 11. Ağır Ceza Mahkemesindeki davada tutuklu yargılanan Rüzgar Çetin, 6 yıl 3 ay hapis cezasına çarptırılmıştı.

TAHLİYE EDİLMİŞTİ

Çetin'in, "tutuklu kaldığı süre, aldığı ceza miktarı ve mağdurların şikayetinden vazgeçmesi" nedeniyle oy çokluğuyla tahliyesine karar verilmişti.

İTİRAZ EDİLDİNCE YENİDEN YARGILANDI

İstanbul Cumhuriyet Savcısı Ekrem Şakar da sanık Çetin'in dosya kapsamı ve toplanan delillere uygun olarak, üst sınırdan cezalandırılması istemiyle yerel mahkemenin kararına itiraz etmişti.

YENİ CEZASI ONANIRSA 5 AY HAPİS YATACAK

İstanbul Bölge Adliye Mahkemesi 19. Ceza Dairesinde yapılan ilk duruşmaya, sanık Rüzgar Çetin ve avukatları katıldı.

Davaya ilişkin kararını açıklayan 19. Ceza Dairesi, Çetin'i "bilinçli taksirle bir kişinin ölümüne ve bir kişinin yaralanmasına neden olmak" suçundan 7 yıl 6 ay hapis cezasına çarptırdı.

Rüzgar Çetin cezasının onanması halinde cezaevinde 5 ay 15 gün daha hapis yatacak.

YURT DIŞINA ÇIKIŞ YOLU DA AÇILDI

Çetin hakkında konulan adli kontrol kararının kaldırılmasına karar veren Ceza Dairesi, Çetin'in ehliyetine de 2 yıl süreyle el konulmasına hükmetti.

Rüzgar Çetin'in polis aracına çarptığı görüntü VİDEO