Euro
10.0365
-0.32%
Dolar
8.4381
-0.21%
Altın
492.59
-0.93%
Borsa
1.393
0.09%
Bitcoin
346.886
0.06%
27ºC
İstanbul
Güneşli 27 C

  Müezzinoğlu'ndan ihraç edilen savcılarla ilgili açıklama

  Mehmet Müezzinoğlu, 4 savcı ve 1 hakimin meslekten ihraç edilmesine ilişkin açıklama yaptı: "Bu millete yanlış yapan bedelini ağır öder."
  • İHA
  • 12.05.2015 - 17:18
  Müezzinoğlu'ndan ihraç edilen savcılarla ilgili açıklama

  Müezzinoğlu ndan ihraç edilen savcılarla ilgili açıklama #1

  Sağlık Bakanı Mehmet Müezzinoğlu, Ataşehir Ağız ve Diş Sağlığı Merkezi’nin açılışını gerçekleştirdi. Bakan Müezzinoğlu, açılışın ardından basın mensuplarının gündeme dair sorularını yanıtladı.

  Bakan Müezzinoğlu, 17 ve 25 Aralık süreci dolayısıyla HSYK tarafından meslekten ihraç edilen savcılar Zekeriya Öz, Celal Kara, Muammer Akkaş, Mehmet Yüzgeç ile Hakim Süleyman Karaçöl ile ilgili değerlendirmelerde bulundu.

  "BU MİLLET AĞIR BEDELLER ÖDEDİ"

  Müezzinoğlu, Türkiye’nin farklı dönemlerde darbeye maruz kaldığını belirterek, "Bu millet, 1960’tan bu yana milli iradenin hak ve hukuk adına çok ağır bedeller ödedi. Bu milletin seçtiği başbakanlar, bakanlar idam edildi. Esasında idam edilen milli iradeydi. Rahmetli Menderes’in, Polatkan’ın ve Zorlu’nun şahsında tecelli etti. Sonraki dönemde de 12 Mart muhtırası, 12 Eylül darbesi. Bütün bunları, bu millet ağır bedeller şeklinde yaşadı gördü" dedi.

  "BU MİLLETE YANLIŞ YAPAN BEDELİNİ AĞIR ÖDER"

  AK Parti’ye yönelik kapatma davasını da hatırlatan Bakan Müezzinoğlu, şunları söyledi:

  "AK Parti kapatılmaktan 1 oyla kurtuldu. Esasında kurtulan AK Parti değildi, milli iradeydi. İki kişiden birinin oyunu almış siyasi partiydi. O gün AK Parti 2008’de kapatılmış olsaydı, Türkiye’de biz bugün bunları konuşabilecek miydik? Türkiye’de geçtiğimiz dönem bir hukuk darbesi yapmaya, çeteleşen bir hukuk anlayışı bu milletin iradesine hukuk darbesi yapmaya çalıştı. Millete yanlış yapan bedelini ödeyecektir. Siyasetçi yanlış yapıyorsa en fazla 1,5 yılda bir sandıkta hesap veriyor. Ama bunu hukuk kılıfı içinde, kurumların verdiği güç kılıfları içinde, milli iradeye bir tuzak şeklinde kullananlar bundan sonra mutlaka bedelini ağır ödeyeceklerdir. Bu da bir örnek."


  İlginizi Çekebilir

  Görüş Bildir