Dolar
7.2907
0.859%
Euro
8.5326
-0.9265%
Altın
2035.04
-1.3663%
Borsa
1060.59
2.5319%
G. Altın
477.149
-0.4753%
Bitcoin
84407.38
-1.3494%
25ºC
İstanbul
Açık 25 C

  Sakine Cansız'ın babası konuştu

  Paris'te öldürülen PKK'lı Sakine Cansız'ın babası İsmail Cansız, Atatürk Havalimanı’nda açıklama yaptı.
  • 16.01.2013 - 18:44
  Sakine Cansız'ın babası konuştu

  Sakine Cansız ın babası konuştu #1

  Paris'te öldürülen PKK'lıların cenazesi THY uçağı ile İstanbul'a getirildi. Cenazeleri teslim almak için havalimanına gelen aileler gazetecilerin sorularını cevapladı. Öldürülen kadınlardan Sakine Cansız'ın babası İsmail Cansız, "Barış istiyorum barış. Başka bir şey istemiyorum. Barış isteyen Sakine Cansız'ın babasıyım. Onu da katlettiler. Ben yine de barış istiyorum. Mesele bu kadar. Barış başka bir şey yok. Savaşa lanet olsun. Savaş istemiyoruz artık." ifadelerini kullandı.

  HEPİNİZ BENİM KARDEŞLERİMSİNİZ

  İsmail Cansız, "Hepiniz benim kardeşlerimsiniz, çocuklarımsınız. Her şeyimsiniz. Ben Sakine'yi kaybetmişim ama sizleri gördüğüm zaman Sakinem kaybolmamıştır. Siz onu yaşatacaksınız. Buna inanıyorum. Ben de bu yaşlılıkla elimden geleni sizinle beraber paylaşırım. Sizinle beraber o toprağa canımı bile feda ederim. O insanlara buradan selam olsun, Diyarbakırlılara, Dersim toplumuna. Hepinizi selamlıyorum." dedi.

  Sakine Cansız'ın annesi ise "Kızımla gurur duyuyorum" ifadesini kullandı.

  KATİLLERİ LANETLİYORUZ

  Fransa'da öldürülen 3 kadının önünde saygıyla eğildiklerini söyleyen BDP Eş Başkanı Ayla Akat Ata, "Onların alçakça katledilmelerini lanetliyoruz. Kınıyoruz. Bu gün burada onların uğruna canını verdikleri Kürdistan topraklarına uğurlamak üzere, binler burada tek yumruk, tek ses olduk." diye konuştu.

  Sorunun bir gün çözüleceğini ve Türkiye halklarının eşit yurttaşlık temelinde bir arada yaşayacağını söyleyen BDP Milletvekili Sebahat Tuncel de şunları söyledi: "Bu topraklara birileri istemese de mutlaka özgürlük ve barış gelecek. Bedeli ne olursa olsun. Biz bu sorumluluğu alıyoruz. Bundan sonra bu 3 devrimci yoldaşımız şahsında bu mücadeleyi kendimiz omuzluyoruz."

  Görüş Bildir