Petrol
109.88
0.60%
Euro
17.4805
-0.27%
Dolar
16.6958
-0.02%
Altın
969.63
-0.03%
Borsa
2405
0.14%
Bitcoin
343.024
1.52%
24ºC
İstanbul
Açık 24 C
  Şanlıurfa'da 3 asker şehit oldu İZLE

  Şanlıurfa'da 3 asker şehit oldu İZLE

  Şanlıurfa'nın Ceylanpınar ilçesinde, dün gece 3 asker şehit oldu.
  • 09.12.2014 - 08:26

  Şanlıurfa da 3 asker şehit oldu İZLE #1

  Şanlıurfa'nın Ceylanpınar ilçesinde 3 asker şehit oldu. Bir askerin cinnet getirdiği ve arkadaşlarını öldürerek intihar ettiği Genelkurmay tarafından doğrulandı.

  İLK BİLGİ: SURİYE'DEN ATEŞ AÇILDI

  Saat 00.30 sıralarında meydana gelen olaya ilişkin ilk bilgiler, askerlerin Suriye tarafından açılan ateş soncu şehit oldukları şeklindeydi. Şanlıurfa Valisi İzzettin Küçük de olayı doğrulamış, ancak nedeni hakkında araştırma yapıldığını söylemişti.

  Şanlıurfa'da 3 asker şehit oldu İZLE

  İKİ ARKADAŞINI ÖLDÜRÜP İNTİHAR ETTİ

  Jandarma ekiplerinin sabah saatlerinde olay yerinde yaptığı incelemeler sonucunda, askerlerden birinin nöbet kulübesinde cinnet getirdiği ve iki arkadaşını öldürerek intihar ettiği bilgisine ulaşıldığı kaydedildi. Askeri kaynaklardan alınan bu bilgi ilerleyen saatlerde Genelkurmay tarafından doğrulandı. Genelkurmay'dan yapılan açıklamada olayın terör saldırısı olmadığı ifade edildi.

  Şanlıurfa da 3 asker şehit oldu İZLE #2

  3 askerin şehit olduğu heberi, ilk başta, 'Suriye tarafından açılan ateşle' şeklinde kamuoyuna yansımıştı. 1. Piyade Hudut Bölüğü’ne bağlı Boztepe Askeri Karakolu'nda nöbet tutan askerlere kimliği belirsiz grup tarafından ateş açıldığı, askerlerden 3'ünün olay yerinde şehit olduğu belirtilmişti. Olayın ardından bölgede, özel harekat timlerinin de katıldığı, geniş çaplı bir operasyon başlatılmıştı.

  ŞEHİTLERİN İSİMLERİ

  Şehit olan askerlerinin isimlerinin Ramazan Yel, Kadir Yıldız ve Umut Aslan olduğu öğrenildi. Askerlerin cenazeleri savcılık incelemesinin ardından Ceylanpınar Devlet Hastanesi morguna getirildi. Morg yakınlarına gelen bazı vatandaşlar şehit olan askerler için gözyaşı döktü.

  "GÖREVİNİ KAYBEDEN HER ASKERİMİZ ŞEHİTTİR"

  Başbakan Ahmet Davutoğlu Suriye sınırındaki Şanlıurfa’nın Ceylanpınar İlçesi'nde nöbet tutan üç askerin şehit olmasıyla ilgili konuştu. Varşova'da kaldığı otelde gazetecilere açıklamada bulunan Davutoğlu, dün gece olaya müteakip İçişleri Bakanından bilgi aldığını söyledi.
  Davutoğlu, "Sayın Genelkurmay Başkanımızla Malezya'dan görüştük. Kara Kuvvetleri Komutanımızla görüştük. Olay aydınlanmış görünüyor. Maalesef 3 askerimiz şehit oldu. Eldeki bütün bulgular, bu askerlerimizden birinin yaptığı bir telefon görüşmesi sonrasında, mesajlaşma sırasında yaşadığı psikolojik bir gerilim sebebiyle, ortaya çıkan bir tablo. Herhangi bir saldırı, terör ya da sınır ötesi bir saldırı şu anki verilere göre söz konusu değil. Bir cinnet hali olduğu aşikar. Her ne sebeple olursa olsun, görev esnasında hayatını kaybeden her askerimiz şehittir. Bu sebeple askerlerimize rahmet diliyorum. Ailelerine taziyelerimi iletiyorum" dedi.

  Şanlıurfa da 3 asker şehit oldu İZLE #3

  Şanlıurfa da 3 asker şehit oldu İZLE #4


  İlginizi Çekebilir

  Görüş Bildir