Dolar
7.2207
2.4997%
Euro
8.5875
2.5165%
Altın
2062.43
1.1863%
Borsa
1034.4
-5.2573%
G. Altın
478.663
3.6547%
Bitcoin
85660.6
4.5387%
26ºC
İstanbul
Açık 26 C
  Şaşmaz'ın reklamında oynadığı UKRA iflas erteledi

  Şaşmaz'ın reklamında oynadığı UKRA iflas erteledi

  Polat Alemdar'ı canlandıran Şaşmaz'ın reklamlarında boy gösterdiği UKRA İnşaat iflas erteleme talebinde bulundu iddiası
  • 17.01.2013 - 14:04
  Şaşmaz'ın reklamında oynadığı UKRA iflas erteledi

  Şaşmaz'ın reklamında oynadığı UKRA iflas erteledi #1

  Türkiye'nin önde gelen konut şirketlerinin ekonomik darboğaza girdiği iddiaları devam ediyor. Fİ-YAPI'dan sonra Kurtlar Vadisi dizisinin fenomen karakteri Polat Alemdar'ı canlandıran Necati Şaşmaz ve eski sevgilisi Nur Fettahoğlu'nun reklamlarında oynadığı UKRA İnşaat'ın da zorda olduğu ileri sürüldü.

  Zaman'dan İbrahim Balta'nın haberine göre UKRA İnşaat, iflas erteleme talebinde bulundu..

  ESENYURT, TÜRKİYE'DE EN FAZLA MARKALI KONUTA SAHİP İLÇE

  İstanbul Esenyurt, Türkiye'de en fazla sayıda markalı konuta sahip ilçe. Eva Gayrimenkul Değerleme şirketinin Aralık 2012 tarihli araştırma sonuçlarına göre 64 bin 959 adetlik daire sayısıyla Esenyurt, Türkiye'nin 'markalı konut başkenti' konumunda.

  En yakın takipçisi, Bahçeşehir'i de içine alan Başakşehir ilçesinde ise aynı sayı 29 bin 379. Esenyurt, konut firmalarının en sıkıntılı olduğu bir merkez. Çünkü geçen yıl burada imar durumu değişti. İlçe belediyesinin verdiği kat yüksekliği sınırını İstanbul Büyükşehir Belediyesi yarıya indirdi. Kat yüksekliğinin yarıya inmesi, maketten dairelerin tamamını satan veya hesaplarını buna göre yapan firmaları 'iflasın eşiğine' getirdi.

  Maketten konut satanlar arasında iflaslar başlarsa en fazla riskin Esenyurt'ta olduğu belirtiliyor. Bankaların kredi verdiği konutların tesliminde ise bir sıkıntı görünmüyor. Esenyurt Filife projesini 1.080 daire olarak inşa edeceğini duyuran ve maketten satan Fiyapı, imar değişikliğinden sonra daire alamayanların parasını Kasım 2012'de iade edeceğini duyurmuştu. Ancak Fikret İnan'ın taahhüt ettiği bu tarihin üzerinden iki ay geçmesine rağmen paralar iade edilmediği gibi
  ilave para karşılığı başka projeden daire satmaya çalıştığı öne sürülüyor. Fiyapı hakkında iflas davası açan müşterilerin ise kafası karışık. Müşterilerin iflas talebine karşın Fiyapı iflas erteleme kararı aldı.

  UKRA İFLAS ERTELEME İSTEDİ

  Zorda olan firmalardan biri de Esenyurt'ta Ukra City'yi maketten satışa çıkaran ve Kurtlar Vadisi (Pusu) dizisine sponsorluğuyla adını duyuran Ukra İnşaat. İmar durumu değişikliği bu şirketi de olumsuz etkiledi. Konutlarını zamanında teslim alamayan müşterilere karşı şirket, mahkemeden 28 Aralık 2012 tarihinde iflas erteleme kararı aldı.

  Önceki gün (15 Ocak 2013) mahkemeden müşteriler lehine yeni bir karar geldi ve 'iflas erteleme' hakkında yürütmeyi durdurma kararı çıktı. Bu davanın duruşması 28 Şubat 2013'te görülecek. Esenyurt'ta imar probleminden dolayı sıkıntı yaşayan firma, Ispartakule'deki yeni projesi Ukra Hayat'ta da beklediği satış rakamına
  ulaşamadı.

  Esenyurt'taki müşterilerin başlattığı hukuki süreç, Ukra Ispartakule projesinden daire alacakları da olumsuz etkiledi. Ispartakule'de satışların düşük kalmasının firmayı zora soktuğu kaydediliyor. Şimdi Ukra'nın en büyük umudu Esenyurt'ta imar probleminin çözülmesi ve buradaki işlerini bitirip teslim ederek kendini düze çıkarabilmesi.

  BAŞKA ŞİRKETLER DE VAR

  Bol reklamlı konut projeleri yapıp sonra piyasadan çekilen, müşterilerin iflasını istediği bir başka şirket ise KC Yapı. Son olarak KC Yapı'nın kendi arsalarındaki
  konutları teslim edemediği gibi TOKİ'yi de 60 milyon lira zarara uğrattığı, Çevre ve Şehircilik Bakanı Erdoğan Bayraktar'ın Meclis komisyonundaki açıklamalarıyla teyit edilmişti. Bu şirketin mağdur ettiği müşteriler, KC Yapı'nın eski ortaklarının yeni kurduğu şirketlerin 'kendi paralarıyla' kurulduğunu ve başka isim altında iş
  yaptığını iddia ediyor.

  Görüş Bildir