Petrol
112.91
0.78%
Euro
16.77
3.26%
Dolar
15.88
2.17%
Altın
930.74
1.30%
Borsa
2395
0.17%
Bitcoin
483.259
2.15%
17ºC
İstanbul
Çoğunlukla güneşli 17 C

  Savunma Bakanı Fikri Işık: Tehlike geçmiştir diyemiyoruz

  Milli Savunma Bakanı Fikri Işık, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın evinin bulunduğu Üsküdar Kısıklı Caddesi'nde vatandaşlara hitap etti.
  • AA
  • 18.07.2016 - 05:54
  Savunma Bakanı Fikri Işık: Tehlike geçmiştir diyemiyoruz

  Savunma Bakanı Fikri Işık: Tehlike geçmiştir diyemiyoruz #1

  Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın selamını ve teşekkürlerini ileten Işık, "Sizler şu anda öyle önemli, öyle ulvi, öyle büyük bir görev yapıyorsunuz ki tuttuğunuz bu demokrasi nöbeti inanın birliğimiz için, mukaddesatımız için, namusumuz için, değerlerimiz için, sınırda nöbet bekleyen Mehmetçiğimizin nöbetiyle aynı değerde. Çünkü siz de ülkemize ihanet eden ihanet şebekelerinin, paralel şebekelerin bu ülkeyi kirletmesinin önüne geçtiniz ve geçmeye devam ediyorsunuz." diye konuştu.

  Türkiye'nin çok badireler atlattığını dile getiren Işık, konuşmasını şöyle sürdürdü:

  "Bu ülke Osmanlı döneminde de Cumhuriyet döneminde de çok büyük badireler atlattı. Defalarca darbe yaşadık, defalarca millet iradesi yok sayıldı, defalarca milletin değerlerine saldırıldı ama bu son ihanet teşebbüsü, bu son darbe girişimi kadar alçakça bir harekete, ihanete şahit olmadık. Milletin üzerine helikopterden, uçaktan bomba atmayı, bırakın Türkler değil memleketimizi işgal eden bazı milletler dahi yapmadı. Demokrasinin kalbi sayılan Türkiye Büyük Millet Meclisi'ne ve millet iradesinin temsil edildiği Cumhurbaşkanlığı Külliyesi'ne hiç kimse saldırmadı. Bunlar öyle bir ihanet şebekesi ki dünya tarihi böyle alçakça bir ihaneti ne gördü, ne yazdı. Ama onların bu alçaklığı varsa milletimizin de iman dolu göğsü var. "

  Fikri Işık, milletin demokrasiye sahip çıktığını vurgulayarak, "Birliğimizi ve beraberliğimizi, her kesimden, her anlayıştan, her görüşten vatandaşlarımız bir araya gelerek gösterdiniz. Sizler Cumhurbaşkanımıza sahip çıktınız, sizler seçilmiş hükümete sahip çıktınız ve seçilmiş hükümetin Başbakanına sahip çıktınız. Sizler Türkiye'nin geleceğine sahip çıktınız. Aslında sizler kendi çocuklarınızın geleceğine sahip çıktınız." dedi.

  "TEHLİKE GEÇMİŞTİR DİYEMİYORUZ"

  Darbenin önlendiğini ve bu darbenin önlenmesinde iki temel unsur olduğunu aktaran Işık, konuşmasına şöyle devam etti:

  "Bunlardan bir tanesi Sayın Cumhurbaşkanımızın güçlü liderliği, ikincisi de Sayın Cumhurbaşkanlığımızın güçlü liderliğinde alanlara inen Türkiye'nin değerli halkıdır. İşte bu iki unsuru Allah birbirinden ayırmasın, Allah Cumhurbaşkanımızı başımızdan eksik etmesin. Allah milletimize zeval vermesin, Allah kötü niyetlilere de fırsat vermesin."

  "Bugün itibariyle darbe önlenmiştir ama tehlike geçmiştir diyemiyoruz. Onun için sevgili İstanbullular sizden tek ricamız, Sayın Cumhurbaşkanımızın her ifadesini yakinen takip etmeniz, Sayın Cumhurbaşkanımız 'Tamam artık evlerinize dönebilirsiniz' diyene kadar alanlarda bulunmanız. Bu Allah'ın izniyle Türkiye'nin demokrasisinde yeni bir sayfa açacak. Biz 'her olanda hayır vardır' anlayışındayız. Olanların hayra tebdili için hem kavli hem de fiili dua edeceğiz. Kavli dua edeceğiz, dualarımızı eksik etmeyeceğiz. Fiili dua edeceğiz, işte şu anda sizin yaptığınız gibi bu meydanlardan ayrılmayacağız."

  "MEYDANLARDA DEMOKRASİ NÖBETİNE DEVAM"

  Cumhurbaşkanlığı Sözcüsü İbrahim Kalın de birkaç gün içinde milletin destan yazdığını, bütün dünyaya "Bu ülkenin bir tane sahibi var, o da bu millettir. Bu ülkenin bir tane başkomutanı var o da Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'dır" mesajını verdiğini söyledi.

  Bu toprakların hiçbir zaman garip kalmayacağını, bu yazılan destanla, şehitlerle daha aydınlık geleceklerin temelinin atıldığını ifade eden Kalın, sözlerini şöyle sürdürdü:

  "Elbette şehitlerimiz var. Allah'tan rahmet diliyoruz hepsine, yaralılarımıza acil şifalar diliyoruz. Allah şehadetlerini kabul eylesin, mekanlarını cennet eylesin. Bu milletin önünü tıkamak isteyenler, görebilecekleri en büyük dersi aldılar, bundan sonra da alacakları en büyük cezayı Allah'ın izniyle alacaklar. Bir daha böyle bir meşum darbe girişiminde bulunmamaları için de devletimiz, milletimiz de bütün kurumlarıyla gerekli adımları atıyor, atmaya da bundan sonra devam edecek. Milletimiz müsterih olsun. Elbette darbe püskürtüldü. Ama daha yapacak çok işimiz var. Cumhurbaşkanımızın dediği gibi 'Durmak yok, yola devam'. Meydanları demokrasi nöbetiyle doldurmaya devam edeceğiz."

  Kalın, millet, meydanlarda demokrasi ve milli irade bilincini ortaya koyduğu müddetçe darbeciler, darbeci bozuntuları, onların arkasındakiler, paralelciler, FETÖ'cüler her kimse gereken dersi en net şekilde alacağını belirtti.

  Kutlu destanı yazan vatandaşlara teşekkür eden Kalın, "O tanklarla, milletin onlara verdiği uçaklarla, silahlarla bu millete kurşun atanlar, bomba atanlar bir gerçeği unuttular. Bu milletin elinde bir kutlu bayrak ve iman dolu göğsü vardı. Bunu gözardı ettiler ve o hamdolsun o bayraklar burada, iman dolu göğüsler burada. Bu birlik ve beraberlik var olduğu müddetçe istedikleri kadar tankı, topu, silahı toplasınlar başarılı olamayacaklar. Allah'ın izniyle onlar defolup gidecekler. Rabia ruhuyla, birlik ve beraberlik ruhuyla, demokrasi mücadelemize devam diyoruz." şeklinde konuştu.


  İlginizi Çekebilir

  Görüş Bildir