Petrol
115.32
1.01%
Euro
17.4088
-0.86%
Dolar
16.1911
-0.96%
Altın
964.88
-0.79%
Borsa
2439
0.00%
Bitcoin
472.942
-0.99%
26ºC
İstanbul
Güneşli 26 C

  Savunma Sanayii Başkanı'ndan F-35 açıklaması

  Cumhurbaşkanlığı Savunma Sanayii Başkanı İsmail Demir, Türkiye'nin F-35'ler konusunda yükümlülüklerini yerine getirdiğini söyledi.
  • İHA
  • 31.10.2019 - 13:58
  Savunma Sanayii Başkanı'ndan F-35 açıklaması

  Ankara’da bir otelde düzenlenen 8. Asya/Avustralya Helikopter Forumu (ARF 2019) başladı.

  Düzenlenen etkinliğe Cumhurbaşkanlığı Savunma Sanayii Başkanı İsmail Demir, TUSAŞ Yönetim Kurulu Başkanı Oğuz Borat ve dünya genelinden ünlü savunma sanayii firmalarının temsilcileri katıldı.

  Etkinlik sonrasında basın mensuplarının sorularını yanıtlayan Cumhurbaşkanlığı Savunma Sanayii Başkanı İsmail Demir, gerçekleştirilen ARF 2019 Forumu'nun bir bilimsel konferans olduğunu belirterek, “Bu konferansın burada olması Türkiye’nin helikopter sanayisinde, özellikle de dikey uçuş anlamındaki iddiasını perçinleyecek bir adım. Burada tartışılacak konular, oluşturulacak fikirler bu konudaki teknolojiye ve bilimsel ilerlemeye katkıda bulunacak ama konferansın burada yapılıyor olması da Türkiye’nin bu alanda ortaya koyduğu projelerin dikkat çekici olduğunun da altını çiziyor.” diye konuştu.

  Demir ayrıca, konferansla bir araya gelen mühendislerin ortak çalışma yapmalarının ortamının oluştuğunu da söyledi.

  Savunma Sanayii Başkanı'ndan F-35 açıklaması VİDEO


  "BİZ HALA İDDİALI ORTAK OLMAYI SÜRDÜRMEK İSTİYORUZ"

  F-35 konusunda Türkiye’nin üzerine düşeni yaptığını kaydeden Demir, “Biz F-35 için hep şunu söyledik; ‘Biz bu programın bir ortağıyız ve bu ortaklık çerçevesinde yükümlülüklerimizi harfiyen yerine getirmiş bir ülkeyiz.’ O konuda hiçbir tereddüdümüz olmadı. Bütün yükümlülüklerimiz yerine getirilmiş durumda, program ortağı olmakla ilgili bizim kafamızda bir tereddüt yok. Karşı taraftan gelen açıklamaları ve hamleleri dinliyoruz. Bizim baktığımız noktada bizim F-35 programı ortaklığımız ve kendi açımızdan attığımız imzalara sadakatimiz konusunda hiçbir tereddüdümüz yok. Biz hala iddialı bir ortak olmayı sürdürmek istiyoruz. Bu anlamda karşı taraftan gelecek adımlar ve çalışmalar olumlu olursa biz hiçbir zaman olumsuz bir duruşta bulunmadık.” ifadelerini kullandı.

  Savunma Sanayii Başkanı ndan F-35 açıklaması #1


  İlginizi Çekebilir

  Görüş Bildir