Seçim sandıkları huzurevlerine de konulacak

Seçim sandıkları huzurevlerine de konulacak

Aile ve Sosyal Politikalar Bakanı Doç. Dr. Ayşenur İslam, bir dizi programa katılmak için Yalova'ya geldi. İlk olarak Yalova'nın Çınarcık ilçesinde AK Partili kadınlarla kahvaltı yapan Bakan İslam, daha sonra Türkiye'de ilk kez bungalov tarzı evlerden yapılan huzurevinde incelemede bulundu. İslam, ardından Çınarcık Sahil Dolgu ve Temel Atma Töreni'ne katıldı. 50 dönümlük bir arazide yapılacak olan dolgu projenin startının verilmesi ile ilgili konuşan İslam, Türkiye'nin dünyanın parlayan yıldızı olduğunu söyledi.

''ÜLKENİN KÖTÜYE GİTTİĞİ SÖYLENİYOR''

Bazı şer odaklarının ülkenin kötüye gittiğini söylediğini dile getiren İslam, "Türkiye birtakım şer odaklarının yaydığının tam aksine dünyanın parlayan yıldızı konumunda. Türkiye ekonomide kalkınıyor, sosyal hayatta ileriye gidiyor, demokrasisini güçlendiriyor, kendi hinterlandında karar verici ülkelerden birisi oluyor. Vereceğim birkaç rakam şer odaklarının yaydığı bu dedikoduların ne kadar müfterice olduğunu gösterecektir. Türkiye Cumhuriyeti son 10 yılda Cumhuriyet tarihi boyunca yapılmış karayolu envanterini 6 kat artırdı. IMF'ye olan borcunu ödedi, gerekirse İMF'ye kredi açabileceğini söyledi. Ekonomisini Dünyanın 16'ncı ekonomisi haline getirdi. Yıllık büyüme oranımız yüzde 5. Kendi bölgesinde yatırımcı çeken en büyük ülkeyiz. Planladığımız tüm gelişmeleri yerine getiriyoruz. Atılan iftiralar doğru olsa Türkiye'de gerçekten bir yolsuzluk olsa bütün bunlar yapılabilir miydi?" dedi.

YALOVA VALİLİĞİNE GEÇTİ

Ardından Yalova Valisi Esengül Civelek ve Çınarcık Belediye Başkanı Murat Erdoğan'la birlikte projenin startını veren Aile ve Sosyal Politikalar Bakanı Doç. Dr. Ayşenur İslam, buradan Yalova Valiliğine geçti.

"35 HUZUREVİNE SEÇİM SANDIĞI KONULACAK"

Yalova Valiliğine gelişinde Yalova Valisi Esengül Civelek ile vali yardımcıları ve birim müdürleri tarafından karşılanan Bakan İslam, yerel seçimde 35 büyük huzurevine seçim sandığı konulacağı müjdesini verdi. İslam, "Yüksek Seçim Kurulu'na bir proje sunduk. Kayıtlı seçmenlere bakıp yaşlı ve engellilerin yoğun olduğu sandıklarda erişimin sağlanması için düzenlemeler yapılacak. Yüksek Seçim Kurulu da bunu kabul etti ancak ne yazık ki YSK hazırlıkları bu seçime yetiştiremediler. Birkaç ilimizde bununla ilgili özel çalışmalar yapıyoruz. Engelli ve yaşlıların yoğun olduğu sandıklara hiç değilse rampa koyulmasını sağlamaya çalışıyoruz. Bunun dışında dün bir çalışmamız sonuçlandı. Onun müjdesini de vermek isterim. 35 büyük huzurevimize seçimde sandık kuruyoruz. Bu huzurevlerinde yaklaşık 10 bin yaşlı ve engellimiz var. Bunların yüzde 70'i kendi bulundukları huzurevinde oy kullanabilecek" diye konuştu.

"DİNLEMELER SKANDALDIR"

Yasa dışı dinlemelerle ilgili de hukuki işlemlerin başladığını da dile getiren Aile ve Sosyal Politikalar Bakanı Doç. Dr. Ayşenur İslam, "Dinlemeler ciddi bir skandaldır. Bu ciddi bir devlet krizine yol açabilecek bir ajanlık ve casusluk faaliyetidir. Hoş görülecek bir tarafı yoktur. Hiçbir demokratik ülkede hiçbir devlet bunu hoş görmez. Hukuki süreç başlamıştır. Elbette ki hukuk çerçevesinde sorumlularından hesap sorulacaktır" dedi. Bakan İslam, daha sonra Yalova Belediyesi'ni ziyaret etti. Burada Yalova Belediye Başkanı Yakup Koçal tarafından bakan İslam'a hediyeler sunuldu.