Petrol
113.19
2.85%
Euro
17.8272
-2.47%
Dolar
16.8844
-2.70%
Altın
992.35
-2.31%
Borsa
2554
0.43%
Bitcoin
363.460
-0.03%
25ºC
İstanbul
Çoğunlukla güneşli 25 C

  Sedef Kabaş: Ne susarım ne biat ederim

  Sultanahmet Meydanı'ndaki patlama sonrası saldırıyı 'onaylayan' bir tweet atan Sedef Kabaş ' Ne susarım ne de biat ederim' dedi.
  • Haber Merkezi
  • 13.01.2016 - 08:29
  Sedef Kabaş: Ne susarım ne biat ederim

  ZAMAN

  Açık açık terörü yücelten ve İstanbul'u teröristlere hedef gösteren gazeteci Sedef Kabaş, gelen tepkiler sonrası Cumhuriyet Gazetesi'ne ve Zaman'a açıklama yaptı.

  SÖZLERİM ÇARPITILDI

  Gazeteci Sedef Kabaş, attığı tweet sebebiyle gösterilen tepkiler üzerine açıklama yaptı. Attığı tweetin çarpıtıldığını söyleyen ve linç kampanyalarıyla biat ettiremeyeceklerini belirten Kabaş, "Maalesef Diyarbakır, Suruç, Ankara derken İstanbul'a varan bir terörle karşı karşıyayız. Benim attığım tweet de bundan ibaret. Biz  kaç insan daha ölmesi lazım ki uyanalım. Uyan Türkiye dememin sebebi buydu." dedi.

  GERİ ADIM ATMAM

  Sedef Kabaş röportajında ' Önce peşinen söyleyeyim. Ne susarım, ne geri adım atarım, ne de biat ederim. Dün ne demişsem, bugün de onu söylüyorum her şey ortada. Onun için başka kapıya diyorum. Öcalan bize geleceği gösterdi diyen bu havuz medyası mensuplarının linç kampanyasını kesinlikle ciddiye almıyorum. Günah çıkarmaya çalışıyorlar.  Bizim gibi sivil insanları linç ederek mi terörü önleyecekler. Terör adım adım geldi. İstanbul'a dayandı. Daha kaç yayın yasağı ile olanları gizleyeceksiniz?" ifadelerini kullandı.

  NE OLMUŞTU?

  Gazeteci Sedef Kabaş, Sultanahmet'te meydana gelen ve 10 kişinin ölümüne sebep olan patlama sonrası açık açık 'İstanbul vurulmadıkça Türkiye uyanmaz' diye tweet atmıştı.

  Sedef Kabaş: Ne susarım ne biat ederim #2

  Sedef Kabaş: Ne susarım ne biat ederim #3


  İlginizi Çekebilir

  Görüş Bildir