Euro
15.2715
-0.19%
Dolar
13.5353
0.21%
Altın
799.7270
-0.09%
Borsa
1915
0.24%
Bitcoin
498.500
6.74%
1ºC
İstanbul
Çok bulutlu 1 C
  Şehidin ailesinden kucaklaşmaya dava

  Şehidin ailesinden kucaklaşmaya dava

  Hakkari'de şehit düşen askerin annesi, PKK'lılarla kucaklaşan BDP milletvekileri hakkında suç duyurusnad bulundu.
  • 31.08.2012 - 05:11

  Şehidin ailesinden kucaklaşmaya dava #1

  Hakkâri'de 2 ay önce şehit edilen piyade er Umut Bulut'un gözüyaşlı annesi, oğlunun katili olduğu ortaya çıkan PKK'lılarla kucaklaşan BDP'li milletvekilleri hakkında savcılığa suç duyurusunda bulundu.

  İŞTE PKK'LILARLA BDP'LİLERİN KUCAKLAŞTIĞI AN!..

  Sabah'ın haberine göre; Gülbahar Çayıroğlu (56), "Süt kuzusu oğlumu, sırtında poz verdiği silahla şehit etti. Benim ödediğim vergiyle maaş alan biri, oğlumu öldürenlerle kucaklaşamaz. Ben oğlumun hakkını istiyorum" diye isyan etti.

  BDP Eş Başkanı ve Siirt Milletvekili Gültan Kışanak, Van Milletvekili Aysel Tuğluk ve BDP'li grubun, iki hafta önce Şemdinli ilçesindeki Güzelkaya mezrasında, biri kadın 4 PKK'lıyla kucaklaşması büyük infial yaratmıştı.

  YEŞİLTAŞ'A SALDIRAN PKK'LILAR

  Medyada yer alan görüntülerin ardından, "kucaklaşanlar"ın, 18 Haziran'da Şemdinli'deki Yeşiltaş Karakolu'na saldırarak 8 askeri şehit eden "Ciğer-Brindar", "Sorej" ve "Erdal" kod adlı teröristler olduğu ortaya çıkmıştı. O karakolda şehit olan askerlerden er Umut Bulut'un (22) Samsun'daki ailesi, kucaklaşma görüntülerine isyan etti.

  BU NASIL BİR HAİNLİKTİR?

  Şehit annesi Gülbahar Çayıroğlu, "Bu nasıl bir hainliktir? Görüntüler ciğerlerimi yaktı. Benim oğlum şimdi ne uğruna şehit oldu? Mezarında rahat değil. Bunun sorumlusu kimse hesabını versin. Benim ödediğim vergiyle maaş alan biri, daha sonra benim oğlumu öldürenlerle kucaklaşamaz. Bu insanlık değildir. Artık aklımı yitirme noktasına geldim. Daha dayanacak gücüm kalmadı" dedi.

  'O SİLAHLA OĞLUMU ŞEHİT ETTİ'

  Oğlunu ve 7 vatan evladını şehit edenlerin ellerini kollarını sallayarak yol kestiğini ifade eden anne Çayıroğlu, "Dünyam başıma yıkıldı. Milletvekilleriyle sarmaş dolaş olmuşlar. O boynuna sarıldığı terörist, 2 ay önce sırtında taşıdığı o silahla benim süt kuzusu oğlumu şehit etti. Şimdi kameralar karşında sırtındaki silahla şov yapıyor. Yazıklar olsun. Bu nasıl bir adalettir. Bu insanlar şimdi gelip milletin meclisine girecek. Şehit oğlumun geride bıraktığı 11 aylık torunum, her gece "baba" diye uyanıyor. Buna hangi yürek dayanır? Ben 20 yaşında fidan gibi oğlumun acısını yaşarken, onu şehit eden katiller gülüyorlar. Orada teröristlerle kucaklaşan milletvekilleri ve BDP'liler hakkında savcılığa suç duyurusunda bulundum" diye konuştu.

  'YENİ EVİMİZDE OĞLUM DAHA GÜVENDE'

  Şehit piyade er Umut Bulut'un ailesi, Samsun'da 3 Temmuz'daki sel felaketinde ölümden dönmüş, anne Özlem Bulut beşiğinde uyuyan oğlunu son anda kurtarmıştı. Bu olayın ardından aileye verilen sözler yerine getirildi. Valilik kanalıyla aileye şehir merkezinde bir ev verildi. Evin tapusu, Umut bebeğin üzerine yapıldı. Özlem Bulut, "Oğlum şimdi daha güvende" diye konuştu.

  BABASININ ADININ DA VERİLMESİ İÇİN BAŞVURU YAPTI

  22 yaşındaki er Umut'u kaybeden ailenin yeni "Umut'u", 11 aylık Selçuk Yağız oldu. Özlem Bulut (21) teröre kurban verdiği eşinin adını oğlunda yaşatmak için harekete geçti. Mahkemeye başvuran genç kadın, "Oğlumun adının Selçuk Yağız Umut Bulut olması için müracaat ettim, yakında sonuçlanacak. Eşimin şehit haberini ilk aldığımda, oğluma Umut diye seslendim. Çünkü benim Umut'um o olacaktı artık. Şimdi gerçekten Umut'um oldu." dedi.


  Görüş Bildir