Şehidin nişanlısı: Evlenmem ben de öleceğim
Ajanslar

Şehit Uzman Çavuş Göksal Cin’in Zonguldak Atatürk Devlet Hastanesi morgundan alınan naaşı, merkez ilçeye bağlı Elvanpazarcık beldesi Çalca mahallesindeki evinin önüne götürüldü.

"BEN ONUN NİŞANLISIYDIM"

Burada şehidin nişanlısı Büşra Arslan, komutanlara sarılarak, ‘ben onun nişanlısıydım, evlenecektik’ diye gözyaşı döktü. Fenalaşan Büşra Arslan, ambulansa alındı.

Şehidin nişanlısı: Evlenmem ben de öleceğim

Cenaze aracının gelişi sırasında yeniden fenalaşan Arslan, şehidin babası Şaban Cin’e sarılarak, ‘babacığım’ diye gözyaşı döktü. Evin önünde şehit için Kur’an-ı Kerim okunup dua edildi. Dua sırasında kendisini tutamayarak nişanlısının Türk bayrağına sarılı tabutuna sarılan Arslan, “Paşam benim için ev yapıyor öbür tarafta. Paşam, yakında geleceğim. Çok yakında ben de yanına geleceğim.” dedi.

Şehidin nişanlısı: Evlenmem ben de öleceğim

"EVLENMEM, BEN DE ÖLECEĞİM"

Şehidin annesi Azime Cin’e sarılan genç kız, “Canım annem bırakma beni. Ben oğlundan çok razıyım. Evlenmem, ben de öleceğim.” diye feryat etti. Şehidin annesi Azime Cin ise “İkimiz gidelim. Oğlum sen kalk da ben yatayım. Beni de al.” diye ağıt yaktı.

Şehidin nişanlısı: Evlenmem ben de öleceğim

Daha sonra cenaze namazının kılındığı okul bahçesine getirilen şehidin tabutunu öpen Büşra Arslan, “Parası yoktu düğün yapmaya. Düğün yapacaktık. Oralarda para biriktiriyordu ciğerim Göksalım. Ben ne yapacağım şimdi? Ben de öleceğim. Ev yaptı oraya, ben orada yaşayacağım.” diye ağladı.

Arslan’ın son kez nişanlısının yüzünü görmek istemesi üzerine tabut bir kez daha açıldı.

Şehidin nişanlısı: Evlenmem ben de öleceğim

Okunan Kur’an-ı Kerim ve edilen duaların ardından cenaze namazı kılındı. Arslan, cenaze namazının akabinde dua edildiği sırada nişanlısının ay yıldızlı bayrağa sarılı tabutuna son kez sarıldı.

Cenaze törenine Zonguldak Valisi Ali Kaban’ın yanısıra askeri erkan, Zonguldak milletvekilleri, muharip gaziler ve çok sayıda vatandaş katıldı.

Şehidin nişanlısı: Evlenmem ben de öleceğim

Cenazesi askerlerin omzunda taşınan Uzman Çavuş Göksal Cin’in naaşı, binlerce kişinin katıldığı törende tekbirlerle son yolculuğuna uğurlandı.