Şehit babasından intikam sözleri

Şehit babasından intikam sözleri

Hakkari'nin Şemdinli ilçesine bağlı Bağlar köyünde askeri konvoyun geçişi sırasında mayın patlaması sonucu şehit olan Yozgatlı Piyade Uzman Çavuş İbrahim Yıldız 'ın evine ateş düştü.

DİĞER OĞLUMU DA İNTİKAM ALMASI İÇİN ASKERE GÖNDERECEĞİM

Yozgat'ın Yerköy ilçesi Karaşar Mahallesi'nde ikamet eden Piyade Uzman Çavuş İbrahim Yıldız'ın ailesi, acı haber sonrasında gözyaşlarına hakim olamadı. Şehidin baba ocağında hüzün hakim olurken, acı haberi duyan komşuları taziye ziyareti için ailenin evine akın etti. Oğlunun şehit olduğunu duyan Sema Yıldız rahatsızlanarak hastaneye kaldırılırken, baba Halil Yıldız, bir oğlunun daha olduğunu belirterek, “Onu da oğlumun intikamını alması için askere göndereceğim” dedi.

Oğlu ile en son bayramda görüştüklerini ifade eden Halil Yıldız, ”Dün akşama kadar oğlumu telefonla aradım, telefonu çalıyordu ama cevap vermedi. Nasıl versin ki saat 02.00 sıralarında başına bu olaylar gelmiş” diye konuştu. Şehit Uzman Çavuş İbrahim Yıldız'ın 2 yıl önce göreve başladığını, daha önce Yerköy ilçesinde garsonluk yaptığını belirten baba Yıldız, evlendirmek istediği oğlunun bunu kabul etmeyerek sırasını küçük kardeşine verdiğini anlattı. Şehidin evinde görevliler tarafından taziye çadırı kurulurken, yakınları gözyaşlarına boğuldu.