Euro
15.478
-0.46%
Dolar
13.6324
-0.4%
Altın
785.16
0.04%
Borsa
2.005
0%
Bitcoin
697.236
-1.33%
9ºC
İstanbul
Çok bulutlu 9 C
  Şehit Esma Çevik ve Kemal Sayar'ın intikamı alındı

  Şehit Esma Çevik ve Kemal Sayar'ın intikamı alındı

  Şırnak’ta bomba imha uzmanı astsubay Esma Çevik’i şehit eden hainlerin Eren-5 operasyonunda öldürülmesi üzerine konuşan babası Hüseyin Akgül, “Benim için bayram öncesi bayram oldu” dedi.
  • İHA
  • 31.03.2021 - 13:32
  • Güncelleme : 31.03.2021 - 13:46

  Eren-5 operasyonları kapsamında Mardin Nusaybin’de, Jandarma Komando ve Jandarma Özel Harekat (JÖH) birliklerince Hava Kuvvetleri destekli gerçekleştirilen operasyonda, 6 terörist öldürüldü.

  2 ŞEHİT VERİLEN SALDIRIYI YAPMIŞLARDI

  Öldürülen teröristlerin, 2019 yılında Şırnak'ın İdil ilçesinde bomba imha uzmanı Astsubay Esma Çevik ile uzman çavuş Kemal Sayar’ın şehit olduğu saldırıyı gerçekleştirdiği öğrenildi.

  Kızı Esma Çevik'i şehit eden teröristlerin etkisiz hale getirildiğini öğrenen şehit babası Hüseyin Akgül, duygularını ifade etti.

  Şehit Esma Çevik ve Kemal Sayar ın intikamı alındı #1

  "BAYRAM ÖNCESİ BAYRAM OLDU"

  Operasyon için devlet görevlilerine teşekkür eden şehit babası Hüseyin Akgül, “Allah’ın izniyle Cumhurbaşkanımız ve İçişleri Bakanımız Süleyman Soylu sayesinde bunların sonları getirilecek. Bu operasyonun kızımla ilgisi varsa şu anda benim için bayram öncesi bayram oldu. İlgisi olmasa dahi o kadar askerimizi şehit eden hainlerin yakalanmasıyla şehitlerin kanları yerde kalmadı. Türkiye Cumhuriyeti basit bir cumhuriyet değildir. Şehit ve gazileriyle bedel ödemiştir. Hala ödüyoruz.” dedi.

  Şehit Esma Çevik ve Kemal Sayar ın intikamı alındı #2

  "DEVLETİMİZDEN ALLAH RAZI OLSUN"

  Teröristlerin etkisiz hale getirilmelerinden dolayı gurur duyduğunu ifade eden Akgül, “Devletimizden Allah razı olsun. Milletimiz de yardımcı oluyor. Askerimiz, polisimiz gece gündüz bizlerin huzuru için mücadele ediyor. Bizler de vatandaş olarak yardımcı olmak zorundayız. Böyle konularda yardımcı olmayan onlarla aynı sıfattadır. Onlar da benim için haindir. Her kim olursa olsun, devlete baş kaldıran, millete hainlik eden, askerimi, polisimi şehit ve gazi eden insan has düşmanımdır.” ifadelerini kullandı.

  Şehit Esma Çevik ve Kemal Sayar'ın intikamı alındı VİDEO

  "DEVLET KANINI YERDE BIRAKMAZ"

  Daha önce Doğu’da bombaları döşeyen hain bir kadın teröristin yakalandığını hatırlatan Akgül, “Ramazan ayına giriyoruz. Bayrama gireceğiz. Bayrama girmeden bir bayram daha yaşamış oldum. Daha önce de bombaları döşeyen hain bir kadın yakalanmıştı. İlgisi olup olmadığını bilmiyorum. Bayramın dördüncü günü yakalandı. Bu bana öyle bir mutluluk oldu ki şehitlikten geldiğimde öğrendim. Teröristlerin sonu gelsin diye ben her gün dua ediyorum. Benim kızımı şehit eden kişiler ‘İnşallah yakalanır, hesabını verir bu devlete’ dedim. Bayramın dördüncü günü de yakalandı. Bu da çifte bayram oldu. Şu esnadaki ‘Eren-5’ operasyonu da bütün şehitlerimizin ailesi için onur verici. Bu devlet kanını yerde bırakmaz.” diye konuştu.

  Şehit Esma Çevik ve Kemal Sayar ın intikamı alındı #3

  Şehit Esma Çevik ve Kemal Sayar ın intikamı alındı #4

  Şehit Esma Çevik ve Kemal Sayar ın intikamı alındı #5

  İlginizi Çekebilir


  Görüş Bildir