Şehit Mesut Şeker memleketi Konya'ya getirildi

Şehit Mesut Şeker memleketi Konya'ya getirildi

Siirt'in Pervari ilçesinde askeri helikopterin düşmesi sonucu şehit olan Uzman Çavuş Mesut Şeker'in naaşı memleketi Konya'nın Akşehir ilçesine getirildi.

Siirt'in Pervari ilçesi kırsalında askeri helikopterin düşmesi sonucu şehit olan Piyade Uzman Çavuş Mesut Şeker'in (32) naaşı, memleketi Konya'nın Akşehir ilçesine getirildi. Şehit Şeker'in askeri uçakla Konya Havaalanı'na getirildikten sonra ambulansa konulan cenazesi, Akşehir ilçesine ulaştı.

Şehit Mesut Şeker memleketi Konya'ya getirildi

SAĞLIK EKİPLERİ MÜDAHALE ETTİ

Şehit Şeker'in naaşı, getirildiği Akşehir Devlet Hastanesi önünde Akşehir Kaymakamı Ali Dursun, Akşehir Garnizon Komutanı Albay Ali İhsan İmre, Akşehir Belediye Başkanı Abdülkadir Oğul ile askeri yetkililer, Mesut Şeker'in annesi Ayşe Konuk ve çok sayıda yakını tarafından karşılandı. Bu sırada fenalaşan şehidin yakınlarına sağlık ekipleri müdahale etti.

YARIN DEFNEDİLECEK

Şehidin cenazesi, vasiyeti üzerine ilçeye bağlı Reis beldesi mezarlığındaki babasının mezarının yanına defnedileceği öğrenildi. Şehit Şeker'in cenazesi, yarın düzenlenecek törenin ardından Reis beldesinde toprağa verilecek.