Euro
9.0164
0.18%
Dolar
7.4308
0.35%
Altın
443.63
0.42%
Borsa
1.54
0%
Bitcoin
237.521
-2.74%
12ºC
İstanbul
Çok bulutlu 12 C

  Şehit oğlunun ismini görünce gözyaşlarını tutamadı

  İstanbul Alemdağ'da yaşanan bir kaza sonucu şehit olan Havacı Onbaşı Onur Karasu'nun adı, Arnavutköy'deki bir alt geçide verildi. Tabelayı gören aile, duygu dolu anlar yaşadı.
  • DHA
  • 24.07.2019 - 10:52
  Şehit oğlunun ismini görünce gözyaşlarını tutamadı

  2006 yılında İstanbul Alemdağ'da yaşanan bir kaza sonucu şehit olan Havacı Onbaşı Onur Karasu'nun adı, kardeşi Duygu Arslan'nın başvurusu sonucu İstanbul Büyükşehir Belediyesi tarafından Arnavutköy'deki bir alt geçide verildi.

  Şehit Onbaşı Onur Karasu'nun adının verildiği alt geçide, geçtiğimiz günlerde adının yazılı olduğu tabela asıldı.

  13 YILLIK SIZI, BUGÜN GURUR VE HEYECANA DÖNÜŞTÜ

  Bursa'da yaşayan anne ve babasına sürpriz yaparak İstanbul'a davet eden Duygu Arslan, onları Arnavutköy Fatih Caddesi üzerinde bulunan alt geçide götürdü. Geldiklerinde şehit olan oğlunun adının alt geçitte yazılı olduğunu gören anne Güler Karasu, duygu dolu anlar yaşadı.

  Şehit oğlunun ismini görünce gözyaşlarını tutamadı #1

  Şehit oğlunun ismini görünce gözyaşlarını tutamadı ViDEO

  GÖZYAŞLARINA HAKİM OLAMADI

  Gözyaşlarına hakim olamayan Karasu, "13 yıldır yüreğimizde bir sızı olan şehidimizin adının buraya verilmesi bizleri çok gururlandırdı." dedi. Oğlunun adının Arnavutköy'de bir alt geçide verildiğini görünce çok heyecanlandığını, gururlandığını söyleyen Baba Tuncay Karasu da "Bir şehit babası olarak bizlere bu gururu, bu mutluluğu yaşatan yetkililerimize çok teşekkür ediyorum. Türkiye, hep şehitlerimizin kanları ile süslenmiş bir ülkedir. Emeği geçen herkesten Allah razı olsun." diye konuştu.

  Şehit oğlunun ismini görünce gözyaşlarını tutamadı #2

  "HER GÜN İŞE GİDİP GELİRKEN AĞABEYİMİN İSMİNİ GÖRECEĞİM"

  Ağabeyinin adının Arnavutköy'deki alt geçide verilmesi için İstanbul Büyükşehir Belediyesi'ne müracaat eden Duygu Arslan ise "Bu yoldan, bu alt geçitten her gün geçen insanların, ağabeyimin adını görecek, okuyacak olması çok onur verici. Belediyemize çok teşekkür ediyorum. Arnavutköy Belediyesi ve İstanbul Büyükşehir Belediyesi yetkililerine çok teşekkür ediyorum. Çok güzel oldu, çok hoşumuza gitti. Ben her gün işe giderken bu yolu kullanıyorum. Günde 2 kez ağabeyimin ismini görecek olmanın da heyecanını yaşıyorum. Bugün anne ve babama da sürpriz yapmak istedim." dedi.

  Şehit oğlunun ismini görünce gözyaşlarını tutamadı #3

  "SANKİ OĞLUMU GÖRMÜŞ GİBİ OLDUM"

  Şehit oğlunun adını alt geçitte göründe oldukça duygusal anlar yaşayan anne Güler Karasu, "Çok güzel bir şey olmuş. Gurur verici tabii. Duygulanmamak elde değil. Tabeladaki ismi görünce sanki oğlumu görmüş gibi oldum. Bursa'da yaşıyoruz eşimle birlikte. Kızım bizlere sürpriz yaptı." dedi.

  Şehit oğlunun ismini görünce gözyaşlarını tutamadı #4

  İlginizi Çekebilir

  Görüş Bildir