Euro
15.3392
0.03%
Dolar
13.4359
-0.01%
Altın
785.1970
-0.12%
Borsa
2,085.76
0.62%
Bitcoin
573.871
-1.40%
5ºC
İstanbul
Hafif yağmur 5 C
  Şehit olan askerin annesi aradı telefonu açan olmadı

  Şehit olan askerin annesi aradı telefonu açan olmadı

  Siirt'teki terör saldırısında şehit olan er Beycur'a ulaşmaya çalışan annenin telefonuna kimse yanıt veremedi.
  • Ajanslar
  • 20.08.2015 - 09:42

  Siirt'te terör örgütü PKK mensuplarınca menfeze yerleştirilen patlayıcının askeri aracın geçişi sırasında infilak ettirilmesi sonucu 7 silah arkadaşıyla şehit düşen er Recep Beycur'un cep telefonuna gelen "Annem arıyor" yazılı aramaya kimse yanıt veremedi.

  MORGTA ÇALDI

  Siirt-Pervari karayolunda, terör örgütünün pusu kurması sonucu şehit düşen Beycur'un cebindeki telefon, cenazesi Siirt Devlet Hastanesi morguna getirildiği sırada çaldı.

  Anne Seyran Beycur tarafından arandığı saptanan şehidin elden ele dolaşan telefonuna kimse bakamadı. Annenin şehit oğluna ısrarla ulaşmaya çalışması yürekleri dağladı.

  Şehit olan askerin annesi aradı telefonu açan olmadı #1

  KOMUTAN MEŞGULE ALDI

  Hastane çalışanı Veysel Akkoyun, şehit annesinin telefonla oğluna ulaşmayı denediği sırada gasilhanede duygusal anların yaşandığını belirtti.

  "Komutan telefonu çıkarınca 'annem' diye bir isim çıktı. 'Annem' 2-3 kez aradı ama komutan meşgule aldı. Orada duygulu anlar yaşandı" diyen Akkoyun, telefon çaldığında içeride 4 kişi olduklarını ve herkesin o an bir birine bakarak duygusal anlar yaşadığını söyledi.

  "SÖZÜN BİTTİĞİ YERDEYİZ"

  "Sözün bittiği anı" yaşadıklarını anlatan Akkoyun, şöyle konuştu: "Oradaki insanların hakikaten diyebilecek hiçbir şeyi yoktu. Çünkü sözün bittiği yerdeyiz. Orada bulunan savcı da olsun, asker de olsun hiçbiri telefona bakamadı. Komutan daha fazla dayanamayarak telefonu tümüyle kapattığını gördük. Çünkü cevap veremediğini gördük. Kimse de cevap veremeyecekti. Çünkü arayan annesiydi."

  Akkoyun, şunları kaydetti: "Aslında o aramada annenin çocuğuna nasıl sahip çıktığını ve ne duygularla aradığını insan anlıyor. Kim bilir annesi hangi umutlarla aramıştı şehidimizi. Allah kimseye bu acıları yaşatmasın."

  Siirt'te şehit olan 8 asker için tören düzenleniyor VİDEO


  Görüş Bildir