Euro
10.3742
0.54%
Dolar
8.8676
0.57%
Altın
494.87
-0.27%
Borsa
1.384
-0.57%
Bitcoin
373.066
-1.64%
18ºC
İstanbul
Çoğunlukla açık 18 C
  Şehit polise Mardin'de Kürtçe ağıt

  Şehit polise Mardin'de Kürtçe ağıt

  Şehit olan polis memuru Yakup Mete, Mardin'de düzenlenen cenaze töreninde, Kürtçe ağıtlar ve gözyaşları arasında köyüne uğurlandı.
  • DHA
  • 24.08.2015 - 11:53

  Hafta sonu iznini geçirmek üzere memleketi Nusaybin İlçesi'ne giden 29 yaşındaki polis memuru Yakup Mete, dün akşam evinin önünde uğradığı silahlı saldırı sonucu yaralı olarak kaldırıldığı Mardin Devlet Hastanesi'nde, yapılan bütün müdahalelere rağmen şehit olmuştu.

  Şehit polise Mardin de Kürtçe ağıt #1

  MARDİN'DE TÖREN DÜZENLENDİ

  Şehit polis Mete için Mardin Emniyet Müdürlüğü bahçesinde bugün düzenlenen cenaze törenine Vali Ömer Faruk Koçak, Cumhurriyet Başsavcı Mehmet Özel, Jandarma Alay Komutanı Albay Alaattin Karsavuran, şehid polisin ailesi, emniyet personeli, askeri erkan, şehidin yakınları ve çok sayıda vatandaş katıldı.

  Şehit polise Mardin de Kürtçe ağıt #2

  KÜRTÇE AĞITLARLA UĞURLANDI

  Şehit olan polis memuru Yakup Mete, Mardin'de düzenlenen cenaze töreninde, Türkçe bilmediği için tören boyunca Kürtçe ağıtlar yakan şehit polisin annesi Sivi Mete, törene katılan polisleri göstererek şunları söyledi:

  "HEPİNİZE KURBAN OLAYIM"

  "Hepinize kurban olayım, sizin yerinize ben öleyim ne istiyorlar sizden? Ne hakkınız vardı, oğlumu öldürdünüz? Sizden ne farkı vardı? Daha kendisini evlendirecektim. Çocuk sahibi olacaktı. Söyleyin bana oğlumun ne suçu vardı? Allah hakkımı bırakmasın size?"

  Şehit polise Mardin'de Kürtçe ağıt

  Şehit polise Mardin de Kürtçe ağıt #3

  Şehit polise Mardin de Kürtçe ağıt #4

  İlginizi Çekebilir

  Görüş Bildir