Euro
9.7032
-0.14%
Dolar
8.1546
0.27%
Altın
457.35
-0.42%
Borsa
1.417
0%
Bitcoin
490.238
-1.35%
11ºC
İstanbul
Kısmen güneşli 11 C

  Şehit Savcı Kiraz'ın eşi konuştu: O adliyeye asla girmem

  Teröre şehit giden savcı Mehmet Selim Kiraz’ın acılı eşi hakim Yasemin Kiraz, taziye evinde konuştu: "O adliyeye beni kimse sokamaz"
  • 09.04.2015 - 08:49
  Şehit Savcı Kiraz'ın eşi konuştu: O adliyeye asla girmem

  vergi.jpg

  Çağlayan Adliyesi'ndeki odasında DHKP-C'li teröristler tarafından rehin alındıktan saatler sonra öldürülen, Berkin Elvan dosyası savcısı Mehmet Selim Kiraz'ın eşi Yasemin Kiraz konuştu.

  "ÇOK ŞÜKÜR ŞEHİT OLDU"

  Acılı eş Yasemin Kiraz, hayat arkadaşını kaybettiği adliyeye bir daha girmek istemiyor. Kiraz’ın yakın dostlarına “O adliyeye beni artık kimse sokamaz. Bir daha asla girmem. Önünden bile geçmek istemiyorum. Ben eşimden bir gün bile incinmedim. En çok da içimi bu yakıyor. Görev insanıydı. Mesleğine düşkündü. Çok şükür ki şehit oldu” dediği öğrenildi.

  Şehit Savcı Kiraz ın eşi konuştu: O adliyeye asla girmem #2

  ACISINI YAŞAMAK İSTİYOR

  Kiraz yakın çevresiyle olay gününe ilişkin konuşmak istemiyor. Sadece dua ederek acısını yaşamak isteyen Kiraz “Olayın adli boyutuna şu anda çizgi çekip kenara koydum. Kendimi toparladıktan sonra detaylarıyla elbette ilgileneceğim. Ancak şimdi hiçbir şeyi düşünmüyorum, sadece acımı yaşıyorum” diyerek olaya ait bir şey konuşulmamasını istedi.

  Taziyeye gelen tanıdıklarından yeni doğan iki bebeğe de Mehmet Selim adı verildi.

  Şehit Savcı Kiraz ın eşi konuştu: O adliyeye asla girmem #3

  "BERKİN'İN DOSYASINI SEVE SEVE ALIRIM"

  Savcı Kadir Nazmi Yelkenci “Arkadaşımıza yüreğim kanadı. Adliyede huzurumuz kaçtı. Berkin'in dosyasını verirlerse seve seve alırım" dedi.

  "O KURŞUN HEPİMİZE SIKILDI"

  Şehit savcıyla aynı büroda çalışan Savcı Hüseyin Öz şunları söyledi: “Sözün bittiği yerdeyiz. İçimiz yandı. Terör adres sormuyor. O kurşun adalete sıkıldı, hepimize sıkıldı. Ama terörden korkmak olmaz."

  CİĞERPAREMİZ GİTTİ

  Savcılardan A.S. ise “Ciğerparemiz gitti. Gönül insanımız gitti. İnsanlığın yüzde 10’unun onun gibi yüreği olsa dünya cennet olurdu" diye konuştu.

  İlginizi Çekebilir

  Görüş Bildir