Şehit Uzman Çavuş Özmen son yolculuğuna uğurlandı

Şehit Uzman Çavuş Özmen son yolculuğuna uğurlandı

İzmir'in Foça İlçesi'nde 1 askerin şehit olduğu çifte bombalı terör saldırısında yaralanan ve tedavi gördüğü hastanede şehit düşen askeri servis aracının şoförü Uzman Çavuş Hasan Furkan Özmen 'in cenazesi memleketi Mersin'in Erdemli İlçesi'nde son yolculuğuna uğurlandı.

KURTARILAMADI

Foça'da geçen perşembe günü saat 08.00'da Deniz Üssü'nde görevli askerlerin bulunduğu servis aracına düzenlenen çifte bombalı saldırıda Er Özkan Ateşli şehit olurken, 11 kişi yaralandı. Askeri otobüsü kullanan ve aracı durdurarak facianın boyutunun büyümesini önleyen ağır yaralı Uzman Çavuş Hasan Furkan Özmen, Ege Üniversitesi Hastanesi'nde tedaviye alındı. Ancak yapılan tüm müdahaleye karşın yaşama tutunamayan Özmen'in cenazesi, Foça Deniz Üs Komutanlığı'ndaki törenin ardından askeri uçakla Adana'daki İncirlik Hava Üssü'ne getirildi. Özmen'in buradan alanın cenazesi daha sonra karayolu ile Mersin'in Erdemli İlçesi'ne götürüldü. Cenaze, Erdemli Devlet Hastanesi Morgu'na konulurken yakınları da hastaneye akın etti.

"OĞLUM PEYGAMBER KUCAĞINA GİTTİ"

Özmen'in yakınları gözyaşları dökerken, babası Cengizhan Özmen de gazetecilere yaptığı açıklamada şunları söyledi:

"Oğlum peygamber ocağına gitti, peygamber kucağına gitti. Benim oğlum öyle bir kahraman ki sürdüğü aracı durdurarak 200 kişiyi kurtardı. Aracın içindeki askerlerin ailelerini de sayarsak bu 200 kişi eder. O kalleşlere hiç bir zaman prim vermeyeceğiz. Daha 3 oğlum var. Bu vatana feda olsun. Sayın İzmir Valisi, Emniyet Müdürü, hastane çalışanları, askeri personeline ve İzmir halkına teşekkür ederim. Ben milyonlar harcasaydım bu kadar kanı bulamazdım. Şimdi memleketimize geldik, dikiz, yıkılmadık ayaktayız"