Şehit yüzbaşı için kalp çizdiler - Video

Şehit yüzbaşı için kalp çizdiler - Video

Türk Hava Kuvvetleri gösteri timi Solo Türk ve Türk Yıldızları Bodrum Kumbahçe semalarında gösteri yaptı. Gösteriyi binlerce vatandaş Kumbahçe plajından, Antik Tiyatro'nun önünden ve değirmenlerden izledi. Yaklaşık 1 saat süren gösteriyi izleyen vatandaşlar Türk pilotlarını uzun süre alkışladı. Ayrıca Bodrum'da gerçekleştirilen gösteride Solo Türk ve Türk Yıldızları ilk kez birlikte şov yaptı.

VİDEO İÇİN TIKLAYIN

SOKAKLAR BOMBOŞ KALDI

Gösteriye ilk olarak Solo Türk Başladı. Türk Hava Kuvvetleri bünyesinde 2011 yılında kurulan Solo Türk F 16 uçağıyla tek kişilik bir gösteri gerçekleştirdi. F16 savaş uçağının limitlerini zorlayarak gerçekleştirilen gösteride birbirinden zor hareketler yaptı. Solo Türk'ü izleyen vatandaşlar gösteri sonunda pilotu uzun süre alkışladır. Bodrum sahilleri komple dolarken gösteri sırasında Bodrum sokakları bomboş kaldı.

Solo Türk'ün ardından Türk Yıldızları gösterisi gerçekleştirildi. 7 uçakla gerçekleşen gösteride pilotların birbirine uyumlu hareketleri izleyicileri büyüledi.
Gösteriyi izleyenler arasında Bodrum'lu Türk Hava Kuvvetleri Komutanı Hava Orgenerali Mehmet Erten, Muğla Valisi Fatih Şahin, Bodrum Kaymakamı Mehmet Gödekmerdan ve Bodrum Belediye Başkanı Mehmet Kocadon yer aldı.

ŞEHİDE VEFA

Vatandaşlar ise gösteriyi çok beğendiklerini ifade ederek Şenay Özay adlı bir vatandaş "Böyle bir gösteriyi hayatımda ilk kez izliyorum. İyi ki de Türk olarak doğmuşum, Türklüğümle gurur duyuyorum. Muhteşem bir gösteriydi çok duygulandım." dedi.

Bu arada geçlerimiz ayda Türk Yıldızları Filo Komutanlığı'nda görev yapan ve filoya yeni katılan yüzbaşı Ümit Özer'in şehit olmasının anısına Türk Yıldızları gökyüzüne kalp çizdi.