Euro
10.1066
1.23%
Dolar
8.3606
0.66%
Altın
478.06
0.32%
Borsa
1.345
1.1%
Bitcoin
408.499
-7.37%
15ºC
İstanbul
Bulutlu 15 C
  Selahattin Demirtaş Genel Başkanlığı bırakmak istiyor

  Selahattin Demirtaş Genel Başkanlığı bırakmak istiyor

  HDP Eş Genel Başkanı Demirtaş, "Biz genel başkanlığı bırakmak istiyoruz da genel başkanlık bizi bırakmak istemiyor" açıklamasında bulunudu.
  • Ajanslar
  • 06.12.2015 - 09:20

  Selahattin Demirtaş Genel Başkanlığı bırakmak istiyor #1

  Selahattin Demirtaş, HDP Eş Genel Başkanlığını bırakmak istediğini, çok zorladıklarını ancak başka adayın bir türlü çıkmadığını belirtti ve mecburen bir dönem daha böyle götüreceklerini söyledi.

  Demirtaş, geçtiğimiz günlerde Amerikalı dergi Foreign Policy'nin düzenlediği en etkili 100 küresel düşünür listesine giren Türkiye'deki tek isim olmuştu. Türkiye'nin ve dış dünyanın, HDP'den beklentisinin çok yüksek olduğunu, partisinin büyük umutlar yarattığını, geleceğe dair yeni bir vizyon çizmeye çalıştıklarını söyleyen Demirtaş "HDP'nin bu beklentinin hakkını vermesi lazım" dedi.

  "GENEL BAŞKANLIĞI BIRAKMAK İSTİYORUZ AMA..."

  "Şahşi kariyer planınız nedir?" şeklindeki soruyla karşılık da Demirtaş, "Bırakmıyorlar bizi. Biz genel başkanlığı bırakmak istiyoruz da genel başkanlık bizi bırakmak istemiyor. Bu kongrede de görünen o ki başka aday çıkmıyor, çok zorluyoruz, bu konuda değişim istiyoruz ama tartışmalar o noktaya doğru gitmiyor. Herhalde bu kongrede de başka aday çıkmayacağı görülüyor. Bir dönem daha hala böyle götürürüz" değerlendirmesinde bulundu.

  AKTİF MUHALEFETE BAŞLAYACAKLAR

  Demirtaş, önlerinde bir kongre süreci bulunduğunu, parti programlarını gözden geçireceklerini, yeni dönemi karşılayabilecek, siyaseti somut projelerle yönlendirebilecek bir aktif muhalefete doğru yöneleneceklerini anlattı.

  Demirtaş, tüm il ve ilçelerde "Nasıl bir HDP?" sorusuna yanıt arayışı içerisinde bulunduklarını belirterek, isim düzeyinde yeni açılımlar olup olmayacağının, partinin genişleme kararı alıp almayacağının kongre öncesi yapılacak iki günlük konferanslarda tartışılacağını aktardı.

  Selahattin Demirtaş Genel Başkanlığı bırakmak istiyor #2

  İlginizi Çekebilir

  Görüş Bildir