Petrol
76.44
0.38%
Euro
19.6875
0.00%
Dolar
18.6443
0.03%
Altın
1.079
0.68%
Borsa
4950
1.93%
Bitcoin
324.680
1.93%
14ºC
İstanbul
Çoğunlukla güneşli 14 C
  Demirtaş'tan Vezneciler yorumu: Ben olsam istifa ederdim

  Demirtaş'tan Vezneciler yorumu: Ben olsam istifa ederdim

  Selahattin Demirtaş, Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın Vezneciler'de 11 kişinin öldüğü terör saldırısıyla ilgili sözlerine cevap verdi.
  • Haber Merkezi
  • 07.06.2016 - 15:27

  Demirtaş tan Vezneciler yorumu: Ben olsam istifa ederdim #1

  HDP Eş Genel Başkanı Selahattin Demirtaş,Diyarbakır'da Yenişehir Belediye Hizmet Binası açılışında Vezneciler'deki terör saldırısıyla ilgili konuştu.

  ERDOĞAN'IN "MÜCADELE DEVAM EDECEK" SÖZÜNDEN RAHATSIZ OLDU

  Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın "Güvenliği sağlamakla yükümlü olan insanlara karşı bu saldırılar yapılmaktadır. Bunun affedilebilir bir yanı yortur. Bununla müdaceleyi sonuna kadar sürdüreceğiz. İlk insanla başlayan bu mücadele kıyamete kadar sürecek." sözlerinden rahatsız olan Demirtaş tepki gösterdi.

  "KIYAMETE KADAR DEVAM EDECEK ANLAYIŞINI REDDEDİYORUZ"

  Demirtaş, "Saray'daki zat öyle normalleştiriyor ki. "Kıyamete kadar devam edecek" anlayışını reddediyoruz. Gençlerin ölümü hemen durmalıdır. Eğer bu ölümler kıyamete kadar olacaksa, sen ne demeye o koltukta oturuyorsun? Savaş kıyamete kadar sürmeyecek, inanın. Kan gördükçe yüzüne can gelen anlayış kıyamete kadar sürmeyecek. Saraylar kıyamete kalmayacak."

  "BEN BAŞBAKAN OLSAYDIM ÖZÜR DİLEYİP İSTİFA EDERDİM"

  Sözlerinin devamında onurlarının olduğunu söyleyen Demirtaş şu ifadeleri kullandı;

  "Ben bugün başbakan olsaydım İstanbul Vezneciler'de bomba patlasaydı ben çıkıp özür diler istifa ederim bizim bir onurumuz var."


  Görüş Bildir