Dolar
6.8146
0.626%
Euro
7.5475
1.1756%
Altın
1717.99
0.5119%
Borsa
105359.76
0.387%
G. Altın
376.663
1.1542%
Bitcoin
64250.34
3.2872%
15ºC
İstanbul
Çoğunlukla açık 15 C
  Selahattin Demirtaş'ın güldürmeyen esprisi

  Selahattin Demirtaş'ın güldürmeyen esprisi

  Selahattin Demirtaş'ın belediye eş başkanları ile yaptığı toplantıda astığı pankartı görenler başkanların neden tutuklandığını görmüyor..
  • 24.10.2015 - 16:36

  Selahattin Demirtaş'ın güldürmeyen esprisi

  ö

  HDP Eş Genel Başkanı Selahattin Demirtaş, Batman'da düzenlediği toplantının adını "Daha tutuklanmamış eş belediye başkanları toplantısı" olarak duyurdu. "Başkanları" kısmının da yanlış yazıldığı pankarta bazı çevreler çok güldü. Ancak o başkanların niye tutuklandığını ya da görevden alındığını kimse hatırlatmadı.

  İşte HDP'nin, kimi iç savaş çağrısı yaptığı kimi de terör örgütüne yardım ve yataklık yaptığı için tutuklanan ya da görevden uzaklaştırılan başkanları;

  LEYLA İMRET: TÜRKİYE'YE KARŞI İÇ SAVAŞ YÜRÜTÜYORUZ

  Cizre Belediye Başkanı Leyla İmret Vice News'e yaptığı açıklamada "Bir söz vardır barış olacaksa Cizre'den başlayacaktır ve savaş da olacaksa o da Cizre'den başlayacaktır" dedi ve "Türkiye'de bir iç savaş yürüttüğümüzü söyleyebiliriz" ifadelerini kullandı. İç savaş çığırtkanlığı yapan İmret, İçişleri Bakanlığı tarafından Cizre Belediye Başkanlığı görevinden alındı.


  HINIS BELEDİYE BAŞKANI: TERÖRE YARDIM VE YATAKLIK

  Erzurum'un Hınıs ilçesinin HDP'li Belediye Başkanı Hasan Basri Fırat ise, "bölücü terör örgütü PKK adına sözde Adalet Komisyonu kurduğu ve bir vatandaşı yargılayarak cezalandırdığı" iddiasıyla tutuklandı.

  TERÖRİSTLERE CANLI KALKAN OLAN VAN BELEDİYE BAŞKANINA GÖZALTI

  Van'da Özalp Belediye Başkanı Handan Bağcı, Belediye Başkan Yardımcısı Okan Bayram ve Belediye Meclis Üyesi Fevzi Keleş de görevlerinden uzaklaştırılan isimlerden.

  İçişleri Bakanlığı, Tepedamı Mahallesi kırsalında terör örgütü PKK mensuplarının bulunduğu bilgisi üzerine operasyon gerçekleştiren ve 1 teröristi etkisiz hale getiren güvenlik güçlerinin, bir eve sığınan diğer örgüt mensuplarına yönelik yürüttüğü çalışmayı, "canlı kalkan" olarak engelledikleri gerekçesiyle tutuklanan Bağcı, Bayram ve Keleş'in görevden uzaklaştırılmasına karar verdi.

  IĞDIR'DA BELEDİYENİN ASFALTLADIĞI YOLDA 1 TON BOMBA: 13 ŞEHİT

  Geçtiğimiz aylarda Dilucu Sınır Kapısı'nda görev yapan gümrük memurlarının işe gidişlerinde güvenlik önlemi alan polis ekiplerine yönelik bombalı saldırı gerçekleştirilmiş, 13 polis şehit olmuştu.

  Iğdır'da, asfalt yolun altına 1 ton bomba döşenmesi HDP'li belediyelerle PKK terör örgütünün arasındaki ilişkiyi yeniden gündeme getirdi. Daha önce şehirlerde hendek kazarak polise bobalı tuzaklar kuranların, belediyelerin iş makineleriyle bu tuzakları oluşturduğu ortaya çıktığı için iş makinelerine el konulmuştu. Iğdır'daki saldırı akla yine "HDP'li belediyeler mi yardım ediyor" sorusunu getirdi.

  Teröristler Iğdır'da yola 1 ton bomba döşedi

  Leyla İmret'ten iç savaş Cizre'de başlayacak çıkışı

  Görüş Bildir