Euro
10.3506
-0.45%
Dolar
8.681
-0.44%
Altın
500.25
0.63%
Borsa
1.409
-0.36%
Bitcoin
325.803
-4.12%
24ºC
İstanbul
Çoğunlukla güneşli 24 C

  Selahattin Demirtaş'tan tehdit

  HDP Eş Genel Başkanı Selahattin Demirtaş, teröristbaşı Abdullah Öcalan'dan haber alamadıkları taktirde gerginliğin tırmanacağını söyledi.
  • Ajanslar
  • 06.09.2016 - 08:37
  Selahattin Demirtaş'tan tehdit

  Selahattin Demirtaş tan tehdit #1

  Demirtaş, partisinin Muş'un Malazgirt ilçe başkanlığı ziyaretinin ardından vatandaşlara yaptığı konuşmada yine tehdit savurdu.

  "GERGİNLİK TIRMANACAK"

  HDP Eş Genel Başkanı Selahattin Demirtaş, İmralı Cezaevi'nde bulunan terör örgütü PKK'nın elebaşı Abdullah Öcalan'dan haber alınamadığı iddiasıyla Diyarbakır'da başlatılan açlık grevine ilişkin, "Bu hassas meseleyi çözemezsek, İmralı'dan haber alamazsak gerginlik daha da tırmanacak. Biz bunu önlemeye çalışıyoruz." dedi.

  Abdullah Öcalan'dan haber alamadıklarını ileri süren Demirtaş, darbe gecesi İmralı'da bir çatışma yaşandığını duyduklarını öne sürdü.

  "ÖCALAN'DAN HABER GETİRİN"

  Demirtaş, "Adalet Bakanlığı, bunu istismar ettiğimizi söylüyor. İstismar ediyorsak, bir avukat gönderin durumu öğrensin gelsin ve mesele bitsin. Eğer kötü niyetliysek buyurun kötü niyetimizin önüne geçin. Diyarbakır'da bugün bu konu için bir açlık grevi başladı. Bu hassas meseleyi çözemezsek, İmralı'dan haber alamazsak gerginlik daha da tırmanacak. Biz bunu önlemeye çalışıyoruz" diye konuştu.

  İlginizi Çekebilir

  Görüş Bildir