Euro
11.0499
-0.15%
Dolar
9.4941
-0.44%
Altın
548.57
-0.25%
Borsa
1.519
0.67%
Bitcoin
563.918
-4.96%
14ºC
İstanbul
Çok bulutlu 14 C
  Şemdin Sakık'tan kardeşine kan emici benzetmesi

  Şemdin Sakık'tan kardeşine kan emici benzetmesi

  Ergenekon davasında Şemdin Sakık'ın tanık olarak dinlenilmesi tamamlandı.
  • 07.11.2012 - 20:40

  Şemdin Sakık tan kardeşine kan emici benzetmesi #1

  İstanbul 13. Ağır Ceza Mahkemesi'ndeki duruşmada, sanık avukatlarının sorularını yanıtlayan Şemdin Sakık'a, Yalçın Küçük'ün avukatı Hasan Fehmi Demir, ''Gizli tanık olmayı siz mi istediniz?'' diye sordu.

  "KAN EMİCİ KARDEŞİM SIRRI SAKIK.."

  Sakık, ''Ergenekon, Balyoz ve KCK davaları sonrası Türkiye'de artık korkmayı gerektirecek bir durum yok. O yüzden açık tanık olmaya karar verdim'' dedi. Örgüte nasıl katıldığını anlatan Sakık, ' "Benim kan emici kardeşim Sırrı Sakık var. Dağa çıkanlar için 'onuru için çıkıyorlar' diyor. Ben de diyorum ki çıkmayanlar onursuz mu?'' diye konuştu.

  "NEREDEN İFADE VERİYORSUNUZ" SORUSU

  Avukat Hasan Fehmi Demir'in soruları sırasında, görüntüsü salondaki perdeye yansıtılan Sakık'ın duruşma salonunun bulunduğu binada olup olmadığı konusu gündeme geldi.

  Avukat Demir'in ''Şu anda nereden ifade veriyorsunuz?'' sorusu üzerine Mahkeme Heyeti Başkanı Hasan Hüseyin Özese, araya girerek, ''Bunun bir önemi yok. Bu soruyu geçin. Usul ekonomisi açısından bulunduğu cezaevinden getirilip götürülmesi göz önüne alınabilir'' dedi.

  Demir de bu tanığın iddianamedeki ifadesinin Diyarbakır Cumhuriyet Başsavcılığı'nca talimatla alındığını belirterek, ifadeyi kimin aldığını sordu.

  Soru üzerine Şemdin Sakık, ''İstanbul'dan gelen 3 savcı, 6 sayfalık ifademi burada aldı'' dedi. ''Burada'' şeklindeki ifadesi Sakık'ın duruşmaya Diyarbakır'dan bağlandığı yorumlarına neden oldu. Ancak, mahkeme tarafından bu konuda bir açıklama yapılmadı.

  Sakık'ın, dün başlanan ifadesinin tamamlanmasının ardından, duruşma yarına ertelendi.

  Şemdin Sakık tan kardeşine kan emici benzetmesi #2

  Şemdin Sakık tan kardeşine kan emici benzetmesi #3

  İlginizi Çekebilir


  Görüş Bildir