Dolar
6.9792
0.0272%
Euro
8.2036
-0.0182%
Altın
1970.72
-0.2707%
Borsa
1126.9
-0.7617%
G. Altın
442.553
-0.1962%
Bitcoin
77947.88
-1.2386%
28ºC
İstanbul
Çoğunlukla güneşli 28 C

  Sevag Balıkçı davasında gözden kaçan ayrıntı

  Askerde vurularak öldürülen Sevag Balıkçı’nın öldüğü yerde yapılan keşif çalışmalarında, önemli bir gelişme ortaya çıktı
  • 29.01.2013 - 16:37
  Sevag Balıkçı davasında gözden kaçan ayrıntı

  Sevag Balıkçı davasında gözden kaçan ayrıntı #1

  Batman'ın Kozluk ilçesi Gümüşgörgü Jandarma Karakolu'nda vatani görevini yaparken, er Kıvanç Ağaoğlu'nun silahından çıktığı iddia edilen kurşunla ölen Ermeni asıllı er Sevag Şahin Balıkçı'nın vurulduğu yerde keşif  yapıldı. Keşif çalışmasında Sevag'ın vurulduğu silah ve boş kovanın olay yerinde muhafaza edilmesi gerekirken, karakola götürüldüğü ortaya çıktı.

  DEVRE ARKADAŞI TARAFINDAN ÖLDÜRÜLDÜ

  Gümüşgörgü Jandarma Karakolu'nda 24 Nisan 2011'de devre arkadaşı er Kıvanç Ağaoğlu'nun tüfeğinden çıkan kurşunla ölen er Sevag Şahin Balıkçı'nın davasında aylar sonra önemli bir ayrıntı ortaya çıktı. Sevag Balıkçı’nın vurulduğu silah ve boş kovanın olay yerinde muhafaza edilmesi gerekirken, karakola götürüldüğü ortaya çıktı.

  'SİLAHI İNDİRDİĞİM SIRADA BİR ANDA PATLADI'

  Keşif sırasında olay anını anlatan zanlı Kıvanç Ağaoğlu, "Ben silahımı kaldırdım. Sonra kurma kolunu çektim ve bıraktım. Silahı indirdiğim sırada bir anda patladı. Emniyetin açık olup olmadığına bakmadım. Bir gün önceden de açık kalmış olabilir. Hiç kontrol etmedim. Silah patlamadan zaten şoka girmiştim. Ben merminin boşa gittiğini zannettim. Şahin'e inanmadım. Sonra Şahin yere yığılınca ben onun olduğu yere geçtim. Sonra korucuların arabası geldi ve onu hastaneye götürdü. Silah ateş aldığında Sevag karın boşluğunu tuttu. Ben önce şaka yaptığını zannettim. Sonra Sevag yere yığılınca olayın ciddiyetinin farkına vardım. Olaydan sonra silahı yere atım Şahin'in yanına koştum" dedi.

  SİLAHI KARAKOLA GÖTÜREN ÇAVUŞ OLAY ANINI ANLATTI

  Olay günü karakolda Uzman Çavuş olarak görev yapan ve silahı karakola götüren, Özay Kula, olay anını şu sözlerle anlattı; “Olay günü karakolda idari işler personeli olarak görev yapıyordum, silah sesi duyup dışarı çıktığımda askerleri koşuştururken gördüm. Ben de arkalarından koştum. O arada askerler aşağıda bir askerin vurulduğunu söyledi.

  Kıvanç Ağaoğlu telin iç kısmında yere çömelmiş, düşünür şekilde duruyordu. Kıvanç'a bir şey yapmadan olay yerine koştum. Silahı yerdeydi. Silahta şarjör takılı vaziyetteydi. İçinde mermi olacağı düşüncesiyle kurma kolunu çektim. Şarjör ve içindeki mermiyi çıkardım. Daha sonra silah ve mermiyi muhafaza altına aldım. Silah elimdeydi ve sadece bir boş kovan vardı. Silah ve boş kovan 1'er metre aralıklarla telin yanındaydı. Sonra boş kovanla şarjörü alarak yukarıdaki karakola götürdüm." 

  Görüş Bildir