Şırnak'ta saldıran teröristler geri püskürtüldü

Şırnak'ta saldıran teröristler geri püskürtüldü

Şırnak'ın Beytüşşebap İlçesi yakınlarındaki Kato Dağı eteklerinde bulunan Tugay Komutanlığı'na ait Ceper Üs Bölgesi'ne dün akşam saatlerinde PKK'lılar ağır silahlarla saldırıda bulundu.

ÇATIŞMA ÇIPLAK GÖZLE İZLENDİ

Üs bölgesindeki askerlerin de anında karşılık vermesiyle çıkan çatışma, ilçe merkezinden de çıplak gözle izlendi. Beytüşşebap'ın Kato Dağı eteklerinde bulunan Tugay Komutanlığı'na ait ve ilçeyi terörist saldırılardan korumak için kurulan Ceber Üs Bölgesi'ne dün gece PKK'lılar tarafından uzun namlulu silahlarla saldırı düzelendi. Saldırıya askerlerin anında karşılık vermesiyle çatışma yaşandı. Yaklaşık 15 dakika süren çatışmada PKK'lılar yoğun ateş altına alındı.

KARANLIK FAYDALANIP KAÇTILAR

Beytüşşebap ilçe merkezinden de çıplak gözle izlenen ve yaklaşık 15 dakika süren çatışmada, PKK'lıların bulunduğu alanlar, yoğun havan bombardımanına tutuldu. İzli mermiler ve havan toplarının çıplak gözle görüldüğü çatışmada ölen yada yaralanan konusunda bilgi alınamadı. Yoğun ateş altında kalan PKK'lılar gecenin de karanlığından yararlanarak kaçtı.

Bölgenin yüksek ve sarp kayalık alanlarına kaçan PKK'lıları etkisiz hale getirmek için sabah erken saatlerde hava destekli operasyon düzenlendi.