Sırrı Sakık'tan Şemdin Sakık'a sert yanıt

Sırrı Sakık'tan Şemdin Sakık'a sert yanıt

14 yıldır cezaevinde olmasına ve yıllarca hiç ziyaretçisi gelmemesine rağmen birçok olayın içindeymiş gibi mahkemede açıklamalar yapan Şemdin Sakık için, üvey ağabeyi BDP Milletvekili Sırrı Sakık sert konuştu.

"BATAKLIK İÇİNDE BATTIKÇA BATIYOR"

Sözcü'den Saygı Öztürk'ün haberine göre, Sakık, kendisini "kan emici" olmakla suçlayan kardeşi Şemdin Sakık için "Kod adı Deniz ama denizi kirleten, bataklığa çeviren ve o bataklık içinde battıkça batan birisi" dedi. Şemdin Sakık'ın anlattıklarının "yorum" ve "duyuma" dayalı olduğunu belirten Sırrı Sakık, "Ergenekon için bundan nasıl bir sonuç alacaklar anlamış değilim" diye konuştu.

"ŞEMDİN SAKIK ŞOV PEŞİNDE"

Üvey kardeşinin şov peşinde olduğunu belirten Sakık, "Kendisiyle aile olarak bir bağımız da yok. Yalnız benimle değil, bütün ailemizle bağları kopuk. Bizim için kan döken de kutsal değil. Bu noktada kendisiyle hiçbirimiz görüşmüyoruz" dedi.

Bu arada Şemdin Sakık'ın, duruşmaya getirilmeden Diyarbakır Cezaevi'nde kurulan konferans sistemiyle gizli tanık olarak konuştuğu, daha sonra kimliğinin açıklanmasını istediği anlaşıldı.

Cezaevine 3 yıldır hiç ziyaretçisi gelmeyen, ailesiyle bağları bulunmayan Şemdin Sakık'ın, açıklamalarında basına yansıyan haberlerini tekrarlaması da ilginç bulundu.

Sırrı Sakık'tan Şemdin Sakık'a sert yanıt