Petrol
112.72
0.24%
Euro
17.3802
-0.04%
Dolar
16.6062
-0.19%
Altın
974.42
0.15%
Borsa
2402
0.00%
Bitcoin
337.553
-1.44%
21ºC
İstanbul
Çoğunlukla açık 21 C
  Sırrı Süreyya Önder'den Başbakan'lı telefon şakası

  Sırrı Süreyya Önder'den Başbakan'lı telefon şakası

  Uzlaşma Alt Komisyonu'nda dün Sırrı Süreyya Önder'in yaptığı telefon şakası, gergin ortamı bir anda yumuşattı.
  • 05.03.2013 - 08:05

  Sırrı Süreyya Önder den Başbakan lı telefon şakası #1

  TBMM Anayasa Uzlaşma Komisyonu bünyesindeki Yazım Komisyonu'nun dünkü toplantısına, Sırrı Süreyya Önder'in yaptığı telefon şakası damgasını vurdu. İmralı süreciyle ilgili süren konuşmalar esnasında MHP Milletvekili Farul Bal'ın sürece karşı olduğunu söyleyen sözleri nedeniyle gergin anlar yaşandı. Bu esnada Sırrı Süreyya'nın telefonu çaldı. Önder telefonu "Buyurun Sayın Başbakan'ım" diye açtı.

  "ZAMAN AYIRDIĞI İÇİN SIRRI BEY'E TEŞEKKÜRLER"

  Vatan gazetesinden Şebnem Hoşgör'ün haberine göre, Uzlaşma Yazım alt komisyonun dünkü toplantısında 'İmralı ' görüşmelerine ilişkin tartışmalar öne çıktı. İmralı'da Öcalan ile görüşen 2. BDP heyetinde yer alan, ardından da K. Irak'a giden Sırrı Süreyya Önder'in başkanlık ettiği toplantının başında söz alan CHP'li Atilla Kart, esprili bir üslupla "Yoğun görüşme mesailerinin ardından Uzlaşma Komsiyonu çalışmalarına da zaman ayırdığı için Sırrı Bey'e teşekkür ediyoruz." dedi.

  SIRRI SÜREYYA'DAN TELEFON ŞAKASI

  BDP'li Önder'in, toplantı sürerken çalan telefonunu 'Alo..Sayın Başbakanım' diyerek açması herkesi şaşırttı. Bir süre toplantı salonunda konuşmasını sürdüren Önder'in, bu sırada "Anayasa üzerinde çalışıyoruz, ancak üyeniz Ahmet İyimaya çalışmalara yardımcı olmuyor, şiir okuyor" dediği duyuldu. Önder ardından da salon dışına çıktı. İyimaya, "Ben ne yaptım ya?... Başbakan beni bilir" derken, Sırrı Süreyya'nın telefonu çaldı ve Süreyya telefonunu "Alo..Sayın Başbakanım" diye açarak salon dışına çıktı. Komisyon üyeleri de kendi aralarında "Başbakan herhalde kaçırılan kamu görevlileriyle ilgili durumu öğrenmek için Sırrı Bey'i aradı' yorumunu yaptılar. Yaklaşık 20 dakika sonra salona dönen Önder'in bir arkadaşının numarasına Başbakan'ın fotoğrafını kaydettiğini ve espri yaptığını açıklaması herkesi güldürdü. 


  İlginizi Çekebilir

  Görüş Bildir