Euro
11.1924
1.02%
Dolar
9.6026
1.08%
Altın
553.67
1.55%
Borsa
1.48
1.68%
Bitcoin
587.990
-1.64%
14ºC
İstanbul
Açık 14 C
  Sırrı Süreyya Önder'den MHP'nin sap sözüne yanıt

  Sırrı Süreyya Önder'den MHP'nin sap sözüne yanıt

  Demirtaş'ın "MHP bizle şeref kazanır" sözüne MHP'den "Şeref sebze olsa sana sapı düşmez" cevabı gelmişti. Polemiğe Sırrı Süreyya da katıldı.
  • Ajanslar
  • 11.06.2015 - 17:06

  Sırrı Süreyya Önder den MHP nin sap sözüne yanıt #1

  HDP Eş Genel Başkanları Selahattin Demirtaş ve Figen Yüksekdağ, genel seçimlerde Meclis'e girme hakkı kazanan 80 milletvekili ile Parti Genel Merkezi'nde bir araya geldi.

  Görüşme öncesinde HDP Genel Merkezi'ne gelen HDP Ankara Milletvekili Sırrı Süreyya Önder'e, MHP Genel Başkan Yardımcısı Semih Yalçın'ın söylediği söz hatırlatıldı.

  Önder, MHP Genel Başkan Yardımcısı Semih Yalçın'ın "Siyaset bir tarla olsa, şeref de burada yetişen bir sebze olsa Demirtaş'a onun sapları bile düşmez" sözüne cevap verdi:

  "KEM SÖZ SAHİBİNE AİTTİR"

  "Kem söz kendisine aittir. Başka da bir şey söylemeye gerek yok. Konular eş genel başkanlarımıza tevdi edildi. Kimse siyasette ciddiyeti, nezaketi elden bırakmasa ne iyi olur. Selahattin Bey'in söylediği şey bizim yaklaşık 40 yıldır kriminalize edilmeye gösterilmemize dönük tepkinin ifadesiydi. Bu tepki boş bir tepki değildi. Bu halk tarafından desteklenmiş bir gerçektir. Adı geçen arkadaş bu halkın tercihlerine baksa daha iyi olur."

  Selahattin Demirtaş'a MHP'den cevap geldi

  Sırrı Süreyya Önder den MHP nin sap sözüne yanıt #2

  Selahattin Demirtaş'tan MHP'ye ağır sözler

  Sırrı Süreyya Önder den MHP nin sap sözüne yanıt #3


  İlginizi Çekebilir


  Görüş Bildir