Euro
10.3568
0.46%
Dolar
8.8182
0.64%
Altın
497.38
1.32%
Borsa
1.39
-0.81%
Bitcoin
386.233
1.38%
18ºC
İstanbul
Çoğunlukla güneşli 18 C
  Sırrı Süreyya Önder'in dilinden Meral Okay

  Sırrı Süreyya Önder'in dilinden Meral Okay

  BDP İstanbul milletvekili Önder, kansere yenik düşen Meral Okay'ı anlattı
  • 09.04.2012 - 10:46

  Sırrı Süreyya Önder in dilinden Meral Okay #1

  ENSONHABER.com/ÖZEL HABER Ünlü senarist ve oyuncu Meral Okay bu sabah evinde hayatını kaybetti. Akciğer kanseri olan Meral Okay, bir süredir kemoterapi görüyordu.

  Usta oyuncu ve senaristin yakın arkadaşlarından BDP İstanbul Milletvekili Sırrı Süreyya Önder, Okay'ın son günlerini ENSONHABER.com'a anlattı.

  Meral Okay'ın hayatından kareler

  KESESİ VE SOFRASI HERKESE AÇIKTI

  Meral Okay'ın gerçek anlamda insanlık vasfına sahip ender insanlardan biri olduğunu ifade eden Önder, başarılı senaristin pek bilinmeyen en büyük özelliğinin, sofrasını ve kesesini zora düşmüş tüm sinema, tiyatro ve kalem üstatlarına açması olduğunu belirtti.

  KİMİN BAŞI SIKIŞSA İMDADA YETİŞİRDİ

  Emekten yana bir duruşa sahip olan Okay'dan en büyük desteği belki de kendisinin gördüğünü ifade eden Önder, 'Kimin başı ne zaman nerede sıkışırsa herkes bilirdi ki Meral Ablamız var' dedi.

  Sırrı Süreyya Önder'in yönettiği Beynelmilel filminde de rol alan Meral Okay'ı anlatan Önder, 'Benden daha fazla işi sahiplenmişti' diye konuştu.

  EN BÜYÜK DESTEĞİ SEZEN AKSU VERDİ

  Son olarak 2 hafta önce kemoterapi gördüğü hastanede görüştüğünü dile getiren Önder, 'Durumunun ağırlığını fark etmişti. Görüştüğümüzde durumu iyice ağırlaşmıştı. Yaşamı ciddiye alan insanların ölüm karşısındaki duruşu daha dirayetlidir. Meral Okay'da bu duruş vardı. Meral'i Sezen Aksu hiç yalnız bırakmadı ve Yaman Okay'ın hayatını kaybetmesinin ardından Meral'in çalışması için en büyük gayreti gösteren kişidir. Sezen'in emeği büyüktü' dedi.

  İlginizi Çekebilir

  Görüş Bildir